Sbor dobrovolných hasičů Zádveřice

Odkaz na titulní stránku

POŽÁRY A UDÁLOSTI V ROCE 2014

Na četné telefonáty, co se stalo, kde apod., jsem se rozhodl všechny informovat o výjezdech zásahové jednotky. 

Text dokumentu

Na četné telefonáty, co se stalo, kde apod., jsem se rozhodl všechny informovat o výjezdech zásahové jednotky. Přejme si, aby to nebylo často. K dnešní události - SMS zprávou a sirénou vyhlášen poplach a výjezd pro JPO III Zádveřice, čas 12:54, požár nízké budovy v obci Lhotsko, v 12:58 vyjíždí ze zbrojnice pět hasičů, příjezd na místo 13:08, na místě zasahují hasiči z Vizovic, kteří našli majitele, naši pomáhají při oživování profikům ze Zlína, ani po příjezdu lékaře se jim to však nepodařilo. Ve 13:45 ukončen zásah a chlapi se vracejí do zbrojnice. Po příjezdu vše uklidit, zásah ukončen nahlášením operačnímu ve 14:07, že jsme připraveni v případě potřeby na další výjezd. Ještě vyplnit zprávu o zásahu, odeslat do Zlína a první událost letošního roku je za námi. Zhodnocení proběhne na školení zásahové jednotky.  

Uplynul týden a máme další výjezd. Siréna pro všechny, SMS pro zásahovou jednotku: 31.01. čas 20:19, požár nízké budovy, Zádveřice č. 105, hoří komín, pro upřesnění je to u Jožky Jurčového v Zádveřicích na Pasekách, 20:24 vyjíždí devět hasičů ze zbrojnice, 20:29 jsou na místě, po průzkumu zjištěno zakouření půdy, naštestí nic nehoří, po vyčištění komínu když zatopili, tak chytnul zbytek sazí a z komínu vyletovaly jiskry. Na místo dojeli i profíci ze Zlína, kteří vše překontrolovali termokamerou, jako záloha přijely i Vizovice. Všechno dobře dopadlo, místo události předáno majiteli a postupně se jednotky vrací do svých zbrojnic.

Letošní rok začíná, co se událostí týká samými nepříjemnostmi, včera 17.2. v 18:07 vyhlášen poplach pro PZL 861 Zádveřice, doslovně " záchrana osob z hloubky-výšky " oběšený muž v Zádveřicích pasekách, po čtyřech minutách vyjíždí zásahové družstvo 1+6, po příjezdu na místo zahajují oživování a po příjezdu sanity asistují lékařům ZS Zlín. I přes odbornou pomoc a téměř hodinovou resuscitaci se to nepodařilo. V letošním roce druhá podobná událost. Po dvou hodinách se vrací do zbrojnice. PZL je volací kód a zkratka pro hasiče ve Zlínském kraji, číslo 861 přiděleno hasičům ze Zádveřic.  

x