Úterý, 17 Září 2019
ico Velke pismo Standardni pismo Male pismo ico 100% 1024x768
Hlavní strana Archiv VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA

Multimedia

Kalendář

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  Sob  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
VÝROČNÍ VALNÁ HROMADA PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka   
Čtvrtek, 29 Prosinec 2011 07:44

V sobotu 17. prosince 2011 se v hasičské zbrojnici konala výroční valná hromada našeho sboru, které se zúčastnilo 83 členů. Příjemným zpestřením slavnostního večera byl přednes básně Hoří  Martínkem Kratochvilem a taneční vystoupení Jak cvičí hasiči našich Berušek. Jako každoročně jsme vyslechli zprávu starosty sboru Vladimíra Jurči ml. o činnosti v uplynulém roce (viz celý článek), zprávu velitele sboru Jana Elšíka st. o působení jednotky požární ochrany  a zprávu pokladní Zdenky Jurčové. Přítomné pozdravil host, starosta 12. okrsku Jan Štalmach z Vizovic. Následovala diskuze a po ukončení oficiální části se každý dle libosti věnoval volné zábavě. Foto ZDE

 

VÝROČNÍ ZPRÁVA 2011

K dnešnímu dni náš sbor čítá 26 dětí ve věku 6 – 15 let, 3 dorostence, 6 dorostenek, 14 žen a 53 mužů. Celkem tedy členskou základnu našeho sboru tvoří 102 členů.

V loňském roce nás krom pravidelných členských schůzí, které se konaly v obvyklém termínu o první neděli v měsíci, potkaly výjezdy k požárům a živelným událostem, několik pořadatelsky náročných akcí, soutěže, brigády a taktéž společná setkání nazývaná „hasiči sobě“.

Dovolím si nejprve zmínit práci Jednotky požární ochrany.

První výjezd roku 2011 byl 18. února. Jednalo se o požár skladu stavebního materiálu v průmyslové zóně na Příluku. Na místě byly jednotky profesionálních hasičů ze Zlína a Uherského Hradiště, které postupně posílily jednotky dobrovolných hasičů z dalších 10 obcí.

Druhý výjezd byl 12. března do Slušovic, kde se jednalo o nedovolené vypalování suché trávy.

Třetí výjezd byl 23. března do Vizovic k požáru obydlené bývalé stolárny. Jednalo se o rozsáhlý požár několika podkrovních místností a značné části střechy.

Zbytečným se ukázal čtvrtý výjezd 29. června, kdy nám bylo ihned po výjezdu z garáže oznámeno, že se jedná o planý poplach.

Pátý výjezd byl 15. srpna k rodinnému domu pod mysliveckou chatou, kde došlo k zaplavení pozemku kolem domu po prudkém lijáku a voda se majitelům dostala až do bytu. Pomohli jsme s odtokem vody a následným úklidem. Také jsme vymetali vodu ze zbrojnice.

Šestý výjezd byl 29. září do Slušovic a jak se ukázalo, jednalo se o prověřovací cvičení zaměřené na záchranu zavalených osob v důsledku zřícení stavebního objektu.

Sedmý výjezd byl 2. listopadu do soukromé firmy ve Vizovicích, kde šlo o požár lakovacího boxu.

Osmý a zatím poslední výjezd letošního roku byl 8. prosince do Ubla, kde shořela stavební buňka v areálu bývalé pily, kde přespával bezdomovec a chudák tak přišel o střechu nad hlavou.

I v letošním roce proběhlo školení členů zásahové jednotky. Honza Hrehuš úspěšně absolvoval týdenní kurz pro velitele družstva zásahové jednotky, za což mu děkuji.

V loňském roce jsme pořadatelsky zajišťovali několik akcí.

První z nich byla 5. února Rallye Ve stopě Valašské zimy. Bezpečnost na trati a záznam průběhu soutěže zajišťovalo 29 našich členů, mužů i žen.

V sobotu 4. června se konal na louce vedle fotbalového hřiště už 3. ročník Pohárové soutěže mladých hasičů, kterého se zúčastnilo celkem 14 soutěžních týmů. Na odpolední soutěž mladých hasičů navázal 1. ročník noční soutěže mužů a žen v požárním útoku, které se zúčastnilo 11 družstev žen a 28 družstev mužů. Domnívám se, že šlo o velmi vydařenou akci a máme v plánu ji uskutečnit i příští rok.

Náročnou a dobře zvládnutou akcí byla oslava 100. výročí založení našeho sboru. Dá se říci, že jsme se na oslavách podíleli všichni, tak vám za to i všem děkuji! Také děkuji všem, kteří se zúčastnili pětidenního nonstop prodeje na Masteru, který je naší největší ekonomickou podporou.

25. listopadu jsme zajišťovali v naší obci již tradiční Předvánoční jarmark.

Během celého roku se uskutečnilo nespočet menších i velkých brigád.

Brigádničilo se při úklidu zbojnice, při údržbě techniky a nářadí, při stavbě kůlny na traktor, při sečení trávy na hasičské louce, při stavbě krbu, dělání dřeva a vysazování stromků na pergole. Proběhl sběr starého železa v obci.

Odměnou za pilnou práci nám bylo několik našich vlastních akcí pod přízviskem „hasiči sobě“.

První z nich byla v dubnu zabijačka, v květnu naši mladí stavěli májku, v červnu se na pergole dělala škvařenina, v srpnu jsme se sešli ve zbrojnici na grilovaná kolena a Kozla odměnou za Master a v září jsme si na hasičské louce uspořádali loučení se soutěžní sezónou při guláši a týden nato jsme se vydali na zájezd do Ostravy na Dny NATO. Závěr roku bude již tradičně patřit pochodu na Spletený vrch, kterého nás čeká již 23. ročník.

Co se týká účasti na soutěžích v požárním sportu, tak

na okrskové soutěži, konané v květnu v Bratřejově muži skončili na 4. a 5. místě a ženy se umístily na 2. místě, 2. místo obsadila i v běhu jednotlivkyň Jana Pekařová. V letošním roce se oba týmy mužů a družstvo žen přihlásili do Grand Prix 8. okrsku. Zádveřskému „ÁČKU“ se podařilo v tomto seriálu soutěží vybojovat výsledné 3. místo, pohárové umístění se však dařilo získávat v jednotlivých soutěžích i „BÉČKU“ a ženám. Všechna družstva se během celé závodní sezóny účastnila i mnoha dalších soutěží po celém okrese. S přispěním 40.000 korun od Obecního úřadu se nám podařilo zakoupit novou soutěžní mašinu v celkové hodnotě 100.000 korun a tak věřím, že ještě lepší výsledky se dostaví hned v příští sezóně.

Mladým hasičům se věnuje má žena a jejím pomocníkem se od září, kdy úspěšně složil zkoušky pro vedoucí mládeže, stal David Holínek, který si převzal do tréninku družstvo starších žáků. Tímto bych jim chtěl poděkovat a povzbudit je i v další práci s mládeží.

Již několik let se naši mladí hasiči zapojují do výtvarné a literární soutěže Požární ochrana očima dětí, která je vyhlašována Okresním sdružením hasičů ve Zlíně. Letos náš sbor reprezentovaly sice nehasičky Eva Krampotová a Nikola Žambochová, ale ve svých kategoriích zvítězily, což nás jistě těší.

Třetím rokem se náš tým starších žáků zapojil do celoroční hry Plamen. V ročníku 2010/2011 se mu podařilo vybojovat celkové 5. místo (z 24). A dá se říci, že byli nejlepší z nejhorších, protože bodový náskok prvních čtyř družstev po podzimní části už neměli šanci dohnat.

V květnu na okrskové soutěži v Bratřejově družstvo mladších žáků obsadilo 2. místo a Berušky 3. místo, starší žáci byli rovněž druzí. Během závodní sezóny se družstva zúčastnila pohárových soutěží v Bohuslavicích, Lípě, Želechovicích a branného závodu ve Štípě a na Rackové.

V polovině srpna byl pro děti uspořádán stanový tábor. Přítomno bylo 26 dětí a staralo se o ně 9 dospělých. Tábor tentokrát probíhal na hasičské louce v Chaloupkách a myslím, že ke spokojenosti všech zúčastněných.

Mladí hasiči netrénují jen manuální dovednosti v požárním sportu, ale snaží se získávat i teoretické znalosti. V letošním roce odznak odbornosti „preventista“ získali Marek Mikeska a Nikola Daňková a odznak odbornosti „kronikář“ Marie Krampotová.

V současné době mladí hasiči prodělávají zimní přípravu pravidelně každou středu v tělocvičně základní školy.

Závěrem vám všem děkuji za činnost ve sboru a přeji vám krásné Vánoce a v novém roce hodně chuti a sil do další společné práce. Děkuji za pozornost.

Aktualizováno Úterý, 21 Srpen 2012 09:03
 

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Váš email:
Titulek:
Komentář: