Neděle, 15 Září 2019
ico Velke pismo Standardni pismo Male pismo ico 100% 1024x768
Hlavní strana Archiv TÁBOR 2011

Multimedia

Kalendář

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  Sob  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
TÁBOR 2011 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka   
Čtvrtek, 18 Srpen 2011 22:00

Ve dnech 11. - 14. srpna jsme pro mladé hasiče uspořádali stanový tábor, tentokrát na hasičské louce v Chaloupkách. Tábora se zúčastnilo 26 dětí. Více o dění na táboře viz celý článek, foto ZDE.

Děkuji všem, kteří mi byli v organizaci této akce nápomocni, jmenovitě: Tomáši Hurtovi ml., Aleně Hurtové, Ireně Stuchlíkové, Simoně Burtonové, Pavle Baďurové, Evě a Markovi Mikeskovým a Davidu Holínkovi. Děkuji všem, kteří přiložili jakkoliv ruku k dílu.

Dětem přeji pěkné prožití zbytku prázdnin, uvidíme se začátkem září. Zdenka

 

Tábor začal ve čtvrtek, kdy jsme vyrazili až v odpoledních hodinách a úkolem dne bylo pouze postavit stany a strávit večer u táboráku, kde si každý upekl večeři. Ač byla vyhlášena večerka hned několikrát, špitalo se ve stanech dlouho do noci.

V pátek jsme se po vydatné snídani pustili do tréninku dovedností v požárním sportu. Jednak nás v sobotu čekala soutěž v požárním útoku na pasekách v Želechovicích a také je před námi už v říjnu účast na podzimním kole hry Plamen, takže jsme měli práce víc než dost! Po obědě, který se podával ve zbrojnici jsme se vydali vlakem do Zína, kde jsme absolvovali exkurzi v hasičské stanici Zlín. Po návratu nás opět čekala mňamka ve zbrojnici a pak sprchování ve škole, na louce poté soupeření ve stříkaní džberovou stříkačkou na terč a trénink střelby ze vzduchovky. Večer nám zahrál na kytaru a zazpíval Martin Kratina s Nikou Daňkovou a poté svou kuráž děti prověřily na stezce odvahy. Později v noci přišel déšť, ale spáčům nijak nevadil.

V sobotu ráno nám svou vlídnou tvář ukázalo sluníčko, bohužel jen na chvíli, po příjezdu na soutěž do Želechovic začalo pršet a déšť vydržel po celé dopoledne. V obtížných podmínkách na blátivém terénu naše družstvo mladších žáků vybojovalo pohár za 2. místo, družstvo Berušek skončilo na 4. místě a stejně tak i družstvo starších žáků. Skončila soutěž  a naštěstí ustal i děšť, po návratu do Zádveřic nás čekalo odpoledne strávené v plavkách, kdy děti okoupaly v kádi i své vedoucí. Podvečerní bouřku jsme přečkali při hrách v tělocvičně ZŠ a večer při jasném svitu měsíce (byl v úplňku) jsme strávili u táboráku. Na kytaru nás při zpěvu doprovodila Nika Daňková.

V neděli jsme se probudili do mlhavého rána, z kterého se naštěstí vyklubal sluníčkový den. Po snídani se konala Honba za pokladem a po ní nastalo balení a návrat domů.

 

 

 

 

Aktualizováno Úterý, 21 Srpen 2012 08:57
 

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Váš email:
Titulek:
Komentář: