Čtvrtek, 19 Září 2019
ico Velke pismo Standardni pismo Male pismo ico 100% 1024x768
Hlavní strana Archiv TÁBOR 2010

Multimedia

Kalendář

<<  Září 2019  >>
 Po  Út  St  Čt  Pá  Sob  Ne 
        1
  2  3  4  5  6  7  8
  9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      
TÁBOR 2010 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka   
Úterý, 03 Srpen 2010 07:53

Ve dnech 28. července až 1. srpna se mladší část naší členské základny, celkem v počtu 45 členů, zúčastnila táborového pobytu na Janové hoře. Více viz celý článek, foto ZDE.

Děkuji všem, kteří mi byli v organizaci této akce nápomocni, jmenovitě: Petru Elšíkovi, Tomáši Hurtovi ml., Aleně Hurtové, Ireně Stuchlíkové, Simoně Burtonové, Pavle Baďurové, Martinu Kratinovi, Janě Štefkové, Erice Elšíkové, Charlesi Burtonovi, děkuji všem, kteří přiložili ruku k dílu Laughing .

Dětem přeji pěkné prožití zbytku prázdnin, uvidíme se začátkem září. Zdenka

Ve středu jsme vyrazili až v odpoledních hodinách - pěšo s občerstvením u studánky a úkolem dne bylo pouze se ubytovat, pro ty zdatnější nanosit a nadělat dřevo a strávit večer u táboráku, kde si každý upekl večeři. Kluci si stihli postavit na kraji lesíka bunkr.Večerka byla vyhlašována postupně dle věkových kategorií, ale špitalo se ve stanech až do půlnoci.

Ve čtvrtek po ranní rozcvičce a vydatné snídani jsme se s chutí pustili do her. Abychom zapojili malé i velké, hrálo se např. Najdi si svého dorosta, Odnes si svého dorosta, Přenes si své svěřence atd., dále pak míčové hry, kluci si v lese vylepšovali bunkr. Dorosti pomohli s postavením lanovky. V poledne už jsme netrpělivě hladoví vyhlíželi paní kuchařku s obědem, byly řízky a každý si pochutnal. Polední klid někteří trávili ležmo, jiní u stolních her. Po odpočinku se strhla vodní bitva, poléval každý každého, ani já nebyla ušetřena. Později odpoledne přijela Jana povozit děti na koni. Na večeři se podávaly párky v rohlíku, zájemci o druhou pozdní večeři si pak ještě opékali. Večer nám k táboráku přijeli zahrát a zazpívat Martin Kratina a Přemek Šálek, bohužel nás zradilo počasí a od ohně jsme se museli přesunout pod hangár, začalo totiž pršet. Za horama i párkrát zahřmělo a najednou byla chata plná a stany opuštěné, malí "hrdinové" se báli bouřky, která nakonec až k nám nedorazila.

V pátek jsme vstávali do deštivého rána, v táboře začalo bý živo až kolem osmé hodiny, asi se všem dobře spalo. Dopoledne jsme trávili při hrách v chatě a aby to nebyla až taková nuda, Petr povozil zájemce po okolních cestách v Tatře 805. V průběhu dne se trvalý déšť změnil v přeháňky, tak si kdo měl šupnul do gumáků a šel se větrat ven, za chvíli však z něj byl bláteník. K obědu bylo rizoto. Odpoledne jsme si vyšli na Reviku na zmrzlinu a po návratu malovali obrázky. Navečer přestalo pršet a dalo se být venku u ohně, Terka a Lucka si pro děti připravily hádankovou hru Z pohádky do pohádky. Večer se děti prošly stezkou Broučků, byla to taková malá příprava na stezku odvahy. Na noc se kromě Berušek všichni vrátili do svých stanů.

V sobotu jsme se probudili do mlhavého rána, z kterého se naštěstí vyklubal sluníčkový den,  i když trávený převážně v gumácích. Dopoledne se konala Honba za pokladem, na oběd byla grilovaná kuřata. Odpoledne neslo podtitul "v pohybu" - balónková hra, Cvičme v rytme s Charledem, nácvik břišních tanečnic. Přivítali jsme několik návštěv. Později se soupeřilo ve střelbě ze vzduchovky. Zastavil se za námi také známý odborník na dinosaury prof. Karel Vyhynulý. Svou statečnost jsme vyzkoušeli při noční Stezce odvahy.

V neděli po snídani nastalo balení a návrat domů.

 

 

 

 

Aktualizováno Neděle, 01 Leden 2012 18:29
 

Přidejte svůj komentář

Vaše jméno:
Váš email:
Titulek:
Komentář: