Středa, 18 Září 2019
Hlavní strana Aktuality LETNÍ KEMPOVÁNÍ S HASIČI

LETNÍ KEMPOVÁNÍ S HASIČI PDF Tisk Email
Pondělí, 05 Srpen 2019 07:57

Letního kempování se zúčastnilo 52 dětí a 6 dospělých.

Klady - bezvadný areál, výborná zábava, skvělá parta jak dětí, tak dospělých.

Zápory - zase nám to rychle uteklo.

Marii Veselé, Ludmile Pastyříkové, Iloně Žambochové, Marku Mikeskovi, Pavle Baďurové i Radce Mikeskové, která ji vystřídala děkuji za energii, vytrvalost a nadšení v péči o malé táborníky. Každý zastal kus práce a dohromady jsme byli skvělý tým. Díky!

Více o našem pobytu viz celý článek.

Den první

První den, respektive první večer byl ve znamení seznámení se s novým prostředím, rozdělením dětí do skupinek, hledání jména pro tým a vymýšlení bojového pokřiku. U večeře jsme popřáli oslavencům. Před setměním jsme se vydali do lesa na dřevo a při zpěvu písní jsme si opékali. Krátce po desáté večerní jsme děti zahnali do chat a přišly první hlášky:„Teto, budeme mít i nějakém povlečení na těch peřinách?“, řekly hned dvě dívenky (hold maminky jim nepovlekly a samotné je to nenapadlo). Na dotaz:„Už jsou kluci osprchovaní?“přišla odpověď:„Sice je v koupelně mokrý i strop, ale jsou“. A nebo:„Hoši tady je to boj o přežití - ani telefon, ani tablet, ani počítač“. FotoZDE.

Den druhý

Druhý den jsme zahájili svižnou rozcvičkou a po chutné snídani jsme se pustili do batikování triček. Jaká budou? To uvidíme(te) zítra. Slunečné dopoledne trávily děti v bazénu. Po obědě a poledním klidu jsme šli na procházku kolem Dešné a vrátili jsme se tak akorát s prvními kapkami deště. Mnozí odvážlivci nelenili a ještě si v dešti zařádili v bazéně. Po večeři přišla na řadu "bouře mozků". Těšíme se na vtipné komiksy, které budou dokončeny zítra. Všechny rodiče, zejména maminky, ujišťujeme, že se jejich dítkám daří výborně, nikdo nám tu nesmutní po domově a všichni se dobře bavíme. Viz fotoZDE.

Den třetí

Den plný aktivit viz fotoZDE.Komentář později, opékáme :-)

Z opékání nakonec nic nebylo, než jsem vložila fotky, zahnala nás bouřka do jídelny. Trvala téměř hodinu a abychom se nebáli, lépe řečeno u některých abychom se báli aspoň míň, tak jsme si zvesela zpívali a došlo i na tanec.

Za mírného deště jsme se pak rozcházeli do chat a ukládali ke spánku.

Den čtvrtý

Středa pro nás byla výletním dnem. Vstávali jsme o hodinu dříve než obvykle a před osmou ráno už jsme autobusem i dodávkou vyrazili směr Brno. Tam nás čekala hodina "blbnutí" v JumpParku. V hale plné trampolín a s molitanovou jámou si našel vyžití každý, a i když se zpočátku zdála hodina málo, úplně to stačilo. Odcházeli jsme zpocení, žízniví, hladoví a co nejvíc, tak nadšení a spokojení. Poté jsme přejeli do přístaviště Bystrc, kde jsme se nalodili na palubu pravidelné linky lodní dopravy po Brněnské přehradě a pluli k hradu Veveří. Po jeho prohlídce jsme se opět lodí vrátili k autobusu a zamířili zpět "domů" do kempu na večeři. Po večeři jsme se chvíli zchladili v bazénu a večerní program byl jasný - stezka odvahy. Tu si pro mladší účastníky tábora připravili ti větší a moc se jim povedla. Křiku a překonávání strachu tu bylo plno. Odvážlivci chodili ve dvojicích či trojicích, ten kdo se bál šel s vedoucími ve větší skupině, no máme ruce pomačkané a snad i o kus vytahané :-)). Ale všichni to zvládli, jen škoda, že nám stezku (sice stylově strašidelně) ukončila rychlá bouřka. Byla tak rychlá, že jsem ta strašidla nakonec nestihla ani vyfotit, škoda. Bouřku jsme opět přečkali společně v jídelně a po jejím přeletění jsme šli hajat. Vždyť to byl opět dlouhý den. FotoZDE.

Den pátý.

Honba za pokladem - bazén - překážková dráha - tetování - diskotéka

FotoZDE.

Den šestý - den poslední

V pátek, inspirováni čtvrteční večerní diskotékou, jsme začali hudební rozcvičkou. Po snídani jsme měli pro děti připravené balonky (nafouknuté rukavice) a došlo na poslední bodovanou disciplínu. Balonek se uvázal na nohu a úkolem dětí bylo rozdupnout balonek soupeře, ten poslední obdržel bod pro svůj tým. Soupeřilo vždy 6 zástupců jednotlivých týmů, od těch nejmenších až po lídry. Boj to byl litý, ale hlavně hodně zábavný. Poté už si nás všechny podmanil Charles se svým cvičením. Před obědem jsme ještě stihli osvěžení v bazénu a následovalo balení. Odpoledne jsme provedli vyhodnocení celotáborové hry. Nejúspěšnějším týmem bylo družstvo BERANI. Nejmenší účastníci obdrželi diplom za odvahu, oceněn byl nejrychlejší závodník na překážkové dráze a diplom si odvažely i dívky z nejlépe uklízené a v pořádku udržované chaty. Každý pak dostal drobný dárek. Zbývající čas do odjezdu jsme trávili u bazénu, a kdo chtěl, nechal si nabarvit křídami hlavu. Od 15 hodin už si děti vyzvedávali rodiče. FotoZDE.

Aktualizováno Sobota, 10 Srpen 2019 12:38