Pátek, 21 Září 2018

ZÁVODNÍ VÍKEND 30.6.-1.7. 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Tomáš
Čtvrtek, 05 Červenec 2018 22:48

Minulý víkend, přelom června a července, byl na soutěže se zádveřickou účastí velice hojný. Komentář k jednotlivým soutěžím najdete níže, když si otevřete celý článek!

zaci vesela 2018 muzi vesela 2018

Sobota 30.6. 2018

Veselá

Jako už každoročně pořádají hasiči z Veselé dopoledne nejdříve soutěž pro žáky a po obědě pro dospělé. Dá se říct, že Zádveřice posbíraly, co mohly. V kategorii starších žáků se účastnilo naše družstvo B a s časem 14:36 bralo s přehledem první místo.

Po poledni vyrazili na Veselou také veteráni a muži. Někteří z veteránů ladili formu do pozdních pátečních hodin, ne-li brzkých sobotních, přesto se jim podařilo vybojovat první místo a další pohár. To si samozřejmě žádalo po soutěži řádné zapití tohoto výsledku, a tak se poté pokračovalo ve zbrojnici tam, kde se v pátek skončilo. Družstvu mužů se také daří na Veselé celkem pravidelně sbírat poháry, proto na tuto soutěž jeli s pohárovými ambicemi. No a konečně se to všechno sešlo a útok se vydařil na jedničku a padla vytoužená 15-ka. Konečně při nich stálo trochu toho štěstíčka a s výsledným časem 15,42 stanuli na nejvyšší příčce!

Video muži - komplet útok

Video muži - přilba košař

Video veteráni - komplet útok

Lhota u Vsetína

Trošku hec byla účast mužů na soutěži ve Lhotě u Vsetína. Ještě nikdy na této soutěži nebyli, takže neměli představu, jak to bude vypadat, jaká bude konkurence atd. No bohužel po organizační stránce to trošku skřípalo, když soutěž začala o více jak hodinu pozděj oproti plánovanému začátku. Na druhou stranu, jenom díky tomu stihl jeden chybějící člen týmu dorazit těsně před útokem a nemuseli si tak nikoho půjčovat. Namotivovaní z Veselé chtěli chlapi předvést minimálně stejně vydařený útok. Snaha byla ale asi moc velká a po drobném zaváhání na koši nastal větší problém na levém proudu, když zústalo klubko na základně a proudař tak táhl hadici za sebou. Výsledný čas přes 23s byl zklámáním. Proto ani nevíme výsledné umístění, žádný zázrak to ale určitě nebyl.

Valašské Příkazy - noční soutěž

Aby toho nebylo málo, tak se družstvo mužů vydalo na třetí soutěž toho dne a to do Valašských Příkaz na noční. Už při příjezdu bylo vidět na pohled velice pěkné hřiště a hodně lidí, co se přišli podívat nebo soutěžit. Před startem bylo dostatek času, takže se ogaři občerstvili, zkoukli několik požárních útoků a odcházeli se k dodávce chystat. Tam mezitím podřimoval proudař, na kterého dolehla "náročnost" celého dlouhého dne :-D Po probuzení pomalu ani nevěděl čí je a kde je, proto se muselo 10min před útokem sáhnout ke krizovému řešení a přeskládat sestavu. Naštestí lidí bylo dost a nemuselo se půjčovat. Celý večer panovalo chladné počasí, proto chtěli mít všichni útok co nejrychlej za sebou. Startovní číslo 28 a značně podmáčený terén kolem základny si vyžadoval velkou opatrnost. Na základně proběhlo všechno bez problémů, při výtlaku mašinu trošku přisávala vzduch, ale voda na proudnicích byla. Levý proud krásných 15,522s, napravo však s velkým prostřikem až 18,352s a výsledné 12. místo. Velká škoda, ale aspoň víme, že ta 15-ka není nereálná pravidelně, jenom to chce ještě víc potrénovat.

Video komplet útoku

Video z přilby - levý proudař

Neděle 1.7. 2018

Seninka

Po návratu z Příkaz se ještě někteří vydali na Rakovou, kde se v sobotu konaly oslavy 80. výročí založení SDH. To znamenalo, že jsme se ráno scházeli horko těžko, o pravém proudařovi nikdo nevěděl, ani se neozýval, tak se muselo jet bez něho. To opět znamenalo změny v sestavě oproti původnímu plánu, ale chlapi si zaradili. Do Seninkyse přijelo včas, byl čas i na jedno pivo na popravení. Místní trať je dost specifická. Vybíhá se z umělé trávy, základna je na asfaltu a těsně před značkou rozdělovače se probíhá úzkou bránou na travnatou louku, která je mírně do kopce. Na start šli ogaři hned z kraje a to jako 4. v pořadí. Před jejich pokusem už byl na výsledkové tabuli jeden čas pod 16s. Útok probíhal bez větších potíží, proudaři malinko nechali na terčích a časomíra se zastavila na hodnotě 16,48s, který určil pravý proud (LP 16,30s). To nebylo nanáročné trati nehorší, což se potvrdilo později, kdy padl už jenom jeden lepší čas a zádveřští muži si ze Seninky odvezli pohár za 3. místo a obálečku s finanční odměnou.

Video komplet útoku

Video z přilby - rozdělovač

Video z přilby - levý proudař

Video z brány

Študlov

No a do pětice všeho dobrého se chlapi o víkendu vydali na soutěž do Študlova, kde už taky jezdí pravidelně. V minulosti se jim tam užpodařilo dokonce převrátit mašinu, takže se čekalo, jak se zadaří letos. Všichni chtěli dát do útoku to nejlepší, aby ho měli co nejdřív za sebou a mohli jít na guláš...(ze kterého si mimochodem všichni spálili huby). Zpátky k útoku, zadek rychlý, ale zádrhel na béčkách, kdy béčkař na poslední chvíli zapojil všechny spoje, ale už nestihl chytnout béčko a roztáhnout ho. Všechno tak zůstalo na rozdělovači, který to ale zvládl bravurně. Holt síla medvěda je síla medvěda. Proudaři se s tím moc nepárali, nalevo to bylo 15,8x a napravo výsledných 16,497s. Ve výsledku z toho bylo docela pěkné 7. místo. Tím chlapi zakončili nejnáročnější víkend v sezoně. Po příjezdu ještě následoval úklid dodávky a pak už hybaj dom.

Video z přilby - košař

Video z mašiny

ZLMH Sazovice

V neděli se vydali vstříc ligové soutěži v Sazovicích také naši mladší i starší žáci. Byla to poslední soutěž před prázdninovou přestávkou. Mladším žákům se vůbec nezadařilo a s časem 24,19s skončili až na 20. pozici, což pro ně bylo zklamáním. U starších žáků to bylo také s mírnými problémy, když uklouzl jeden z proudařů a byla z toho nakonec brambora, tedy 4. místo, což není tak zlé. Přes prázdniny všichni naberou nové síly, odpočinou si a po pauze se určitě bude dařit lépe ;-)

vysledky zlmh sazovice

Další report zase příští týden.