Sobota, 17 Listopad 2018

POHÁROVÉ SOUTĚŽE V ZÁDVEŘICÍCH 2018 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Tomáš
Středa, 27 Červen 2018 20:46

V pořadí druhý letošní hasičský den (po okrskové soutěži) proběhl v sobotu 9. června. Dopoledne probíhaly přípravy zázemí pro prodej a vytyčení a připravení dráhy na fotbalovém hřišti. Ve 14 hodin odstartovala pohárová soutěž mladých hasičů, kterých se sjelo celkem 20 družstev. Jedno družstvo spadalo do kategorie přípravky, 11 bylo družstev mladších žáků a 8 starších žáků. Přípravku nasadil pouze domácí sbor, a tak si naši nejmenší členové převzali pohár a medaile za první místo. Co se týká dalšího dění, tak nepadaly úplně nejlepší časy. Týmy trápily různé problémy a chyby, které naše nové poctivé terče neodpouštěly. V kategorii mladších žáků se nejvíc zadařilo Vizovicím „A“, druhé místo bralo domácí družstvo Zádveřice „A“, třetí pak skončila Návojná. Zádveřické „béčko“ skončilo na nepopulární bramborové pozici a „céčko“ skončilo na 6. místě. U starších žáků si ceny a poháry převzali týmy v pořadí: Pozlovice, Žlutava, Všemina. Domácí družstvo bohužel skončilo s neplatným pokusem, když se nepodařilo sestříknout levý terč.

Pauzu mezi další soutěží vyplnilo vystoupení sokolek a sokolů ze Sokolské župy Komenského ze Zlína. Pak už se představilo na závodní dráze sedm družstev hasiček a hasičů nad 35 let. Tato soutěž se nesla v přátelském a uvolněném duchu, přes to se každý snažil předvést to nejlepší, co umí. V kategorii mužů nad 35 let neponechali nic náhodě hasiči z Louk a brali první místo. Druzí skončili domácí veteráni a třetí hasiči z Ubla. V kategorii ženy nad 35 let přijela pouze 2 družstva. Ženám z Trnavy se útok tolik nepovedl a braly stříbro. Na pomyslný nejvyšší stupínek se vyšplhaly hasičky z Ubla.

Po soutěži veteránů následovalo dochystání technického zázemí pro večerní boje. Od 21 hodin zahájil na pódiu disko/rockotéku Martin Kratina a vrcholem celého dne byl 8. ročník noční pohárové soutěže mužů a žen O pohár starosty obce startující ve 22 hodin. Letos k nám na noční soutěž zavítalo celkem 37 týmů z blízkého i širšího okolí včetně jednoho ze Slovenska. Z toho 28 soutěžilo v kategorii mužů a 9 v kategorii žen. Sbor kvalifikovaných rozhodčích a velitele soutěže tvořili členové domácích dobrovolných hasičů. Díky ukázněnosti a disciplíně závodníků vše bez problémů odsýpalo a bylo vidět, že družstva mají přípravu i samotné útoky perfektně zvládnuté. Trať byla dobře nachystaná a vybízela k výborným časům a překonání rekordů. Všichni závodníci se tak snažili předvést co nejlepší výkony, někomu se to podařilo, jiným to tak úplně nevyšlo. To je ale požární sport. A jak tedy noční soutěž dopadla? Kategorii žen ovládly ženy z Popova s časem 18,96s, druhé byly stejně jako loni ženy ze Slušovic, třetí holky z Loukova (okres Kroměříž), čtvrtou příčku obsadily hasičky z Drnovic a páté místo patřilo ženám z Lukova. V mužské kategorii letos zvítězili chlapi z Mladcové, na druhém místě skončili po loňském vítězství hasiči z Nevšové „A“, třetí příčku obsadilo možná trochu nečekaně družstvo z Lukova, bramboroví zůstali ostřílení borci z Nedašova a na pátém místě skončili hoši z nedalekého Ubla.

Po skončení soutěže a vyhlášení výsledků probíhala ještě chvíli zábava v areálu a po 3. hodině jsme se všichni postupně rozešli do svých domovů. Z pořadatelského hlediska považujeme tyto dva hasičské víkendy i díky počasí za poměrně vydařené. Budeme se těšit na vaši účast zase za rok.

Poděkování pořadatelů patří nejen všem zúčastněným, ale především partnerům, kteří akci finančně nebo materiálně podpořili – největší díky obci Zádveřice – Raková, dále firmám DF partner, Nerez Sanita, ALM centrum, Greiner packaging, Lados, Flexoprint, Toba Plus, Plzeňský prazdroj – pobočka v Lípě, Hospodské brambůrky Pavel Ševčík, Gelur a také TJ Zádveřice. Děkujeme Vám!

Fotogalerie z fotokoutku

Článek a fotogalerie na portálu Horní Podřevnicko.cz