Neděle, 19 Srpen 2018

Napsal uživatel Tomáš
Středa, 21 Červen 2017 18:43

nocni foto 2017

V sobotu 10. června se v areálu fotbalového hřiště v Zádveřicích uskutečnil další ročník pohárových soutěží. Všemu předcházely dlouhé přípravy a chystání areálu od samotného rána v den konání, kdy nám ale vůbec nepřálo počasí a celou dobu pršelo. To nebylo moc optimistické pro další průběh. Nakonec se však počasí umoudřilo a kromě krátké odpolední přeháňky bylo hezky. Program dne byl následující: od 14 hod. probíhala soutěž mladších a starších žáků, po 18. hod. odstartovala svoji soutěž družstva „veteránů“, aneb družstva s členy staršími 35 let a „zlatou“ tečku obstarala již tradiční noční soutěž pro družstva žen a mužů.

Vše odstartovala dětská soutěž, na kterou se sjel, pro nás až nečekaně, velký počet družstev. Celkem jich přijelo 22, z toho 3 družstva přípravky (mimo soutěž), 13 družstev mladších žáků a 6 družstev žáků starších. Svoji premiéru si na domácí soutěži odbyli naši nejmenší hasiči spadající věkem do přípravky. Po velice pěkném pokusu obsadili ve své kategorii první místo a dostali pamětní medaile. Nejpočetnější kategorii tvořili mladší žáci, kde jsme měli hned trojnásobné zastoupení domácích družstev. Všichni bojovali, co jim síly stačily. Nejvíce se zadařilo družstvu Zádveřice Kobry, které ovládlo svou kategorii s časem 20,09s. Na dalších místech se umístily týmy z Hrobic, Trnavy, Slavičína, Jestřabí. Zbylá dvě domácí družstva skončila na šestém, resp. desátém místě. V kategorii starších žáků jsme zastoupení neměli, neboť se naše družstvo ve stejném termínu účastnilo krajského kola hry Plamen. O to byl pro nás celý den náročnější. Favoritem kategorie byla Štítná nad Vláří, která neponechala nic náhodě a s časem 16,19s vyhrála. S malou ztrátou a časem 16,78s skončily na druhém místě Hrobice. Další pořadí bylo následující: Trnava B, Trnava A, Slavičín a Petrůvka. Všichni byli odměněni sladkou odměnou, nejlepší si odvezli poháry a medaile. Bylo zajímavé sledovat, jak naši malí nástupci bojují se zapálením s nástrahami tratě a jak je požární sport baví.

V podvečer se na závodní dráze představili veteráni, a to jak muži, tak ženy. Dohromady 7 mužských a 2 ženské týmy. U žen zvítězila Trnava s časem 29,18s, druhé místo obsadilo družstvo Ubla, které sice mělo velké problémy, ale ženy to nevzdaly a alespoň dokončily. U mužů byly souboje o poznání vyrovnanější. Bohužel se již zde začal vyskytovat problémy s náboji a pistolí, které přetrvávaly až do konce noční soutěže. Všem týmům, které byly tímto ovlivněny, se omlouváme, ale holt technice neporučíte. Nejrychlejší útok předvedly Louky s časem 19,71s a obhajoba loňského vítězství byla na světě. Druhé skončily Hrobice, třetí Ublo. Ambice domácích borců na dobré umístění bohužel zhatila chyba na rozdělovači a následná smůla, když se na „céčkové“ hadici uvolnila vnitřní vložka, která hadici ucpala, a nebylo tak možné sestříknout terč. Chlapi si tedy zapsali písmenko „N“ jako nedokončeno. Nejlepší družstva získala poháry a tekuté odměny. Cenou útěchy pro všechny byly poukázky na konzumaci nápojů pro celé družstvo.

Vrcholem dne pro nás všechny byl již 7. ročník noční pohárové soutěže O pohár starosty obce Zádveřice-Raková, která započala úderem 22. hodiny. Jako první se představilo domácí družstvo mužů „B“, jejichž pokus ale nepatřil mezi zdařilé. První terč sražen v čase 17,36s, druhý po problémech proudaře už na základně až za 32,16s, což znamenalo až 25. místo celkově. Druhé domácí družstvo „W“ si vedlo o trochu lépe a skončilo s časem 19,85s na 16. pozici. Mezitím jsme však byli svědky hodně povedených útoků u mužů s časem pod 16s. Těch bylo nakonec k vidění rovných šest, což je ze všech ročníků nejvíce. Těmto časům nahrávala dobře připravená dráha. U mužů nám padl rekord dráhy z roku 2015, který překonali kluci z Nevšové časem 15,31s, což bylo o pouhé 3 setiny sekundy lepší oproti rekordu předchozímu. Za tento výkon si odvezli odměnu v podobě 30l sudu piva jako bonus. Další pozice patřily Mladcové, Vysokému Poli, Valašským Příkazům. O pátém místě rozhodl až o 0,01s rychlejší sestřik prvního terče Štítné nad Vláří, která tak přeskočila Mirošov. Výsledný čas měli shodný 15,95s. O poznání hůře se dařilo ženám, kdy rovná polovina z 8 zúčastněných svůj pokus nedokončila. Rozuzlení přinesl až start posledního ženského družstva z Hoštic, které předvedlo to nejlepší nakonec. Výsledky byly následující: první Hoštice, druhé Vizovice, třetí Všemina a brambory zbyly na Trnavu. S „enkem“ skončily Drnovice, Slušovice, Vlachovice a Lukov. Kolem druhé hodiny ranní proběhlo vyhlášení a předání cen nejlepším týmům. Celkově se nočního zápolení zúčastnilo 37 týmů ze širokého okolí. Jeden tým přijel ze Slovenska, několik týmů z okresu Kroměříž a zbytek z celého okresu Zlín. O komentování a hudbu se celý večer staral výborný moderátor a DJ Vašek Řepa.

V průběhu noční soutěže byl pro všechny k dispozici fotokoutek, kde jste se mohli nechat zvečnit s různými rekvizitami. O fotodokumentaci se postarala Simča Tichá, jejíž galerii fotek naleznete ZDE.

Na závěr bych chtěl jménem Sboru dobrovolných hasičů ze Zádveřic poděkovat všem, bez kterých by pořádání takovéto akce bylo minimálně o poznání složitější. Poděkování patří obci Zádveřice-Raková, firmám Sheron, Greiner packaging, Toba plus, Lados, Flexoprint a velkoskladu Plzeňského Prazdroje v Lípě za materiální, věcnou a finanční podporu. Dále děkujeme TJ Sokolu Zádveřice za zapůjčení areálu. Poděkování si zaslouží také občané Zádveřic za trpělivost, když museli do pozdních nočních hodin poslouchat řev závodních strojů. Snad se to dalo jednou za rok vydržet ;-)

Aktualizováno Středa, 21 Červen 2017 18:52