Středa, 19 Prosinec 2018

Hasici Zadverice Historie sboru
TÁBOŘENÍ NA TRNAVĚ 2016 PDF Tisk Email
Pondělí, 25 Červenec 2016 21:43

Poslední červencový týden strávilo 48 zádveřských dětí na RS Trnava na oblíbeném "hasičském táboře". Myslím, že se nám i letos pobyt vydařil a z Trnavy odjížděli všichni plni zážitků. Za tvůrčí přístup, kreativní vedení dětí a skvělou spolupráci děkuji Pavle Baďurové, Iloně Žambochové, Simoně Burtonové, Simoně Tiché, Marku Mikeskovi a Jiřímu Hurtovi. Jak jsme si tábor užívali viz celý článek, fotky jsou ZDE.

Letošní táboření na Trnavě jsme zahájili v neděli 24. července. Děti se nám tu sjely v 18 hodin a pobyt jsme krátce po ubytování začali večeří, po které byly děti seznámeny s rozdělením do skupin, sportovních týmů a nezbytně také s táborovými pravidly. Plny sil a radostného očekávání si večer děti ještě zařádily na hřišti a poté (bohužel) dlouho do noci i na některých pokojích :-). Ráno pro některé přišlo nemilosrdně brzy, ale to už tak bývá... Pondělí provázely rozmanité sportovní aktivity jako míčové hry, tenis, střelba ze vzduchovky, uzlování, štafetové soutěže, ale i koupání a slunění (třeba na dece z kopečka hlavou dolů), "blbnutí" na skákacím hradě, mimi mejdan u děvčat z první chaty a večer opékání. Jsme rádi, že po náročném dni byla večerka ve 22 hodin úspěšná.

Úterý bylo ve znamení kreativního tvoření. Kromě obvyklých sportovních aktivit a koupání jsme si vytvářeli originální tašky. Děti si nejprve vystříhly šablony s různými motivy, které si nalepily na barevné plátěné tašky a potom je postříkaly pod dozorem vedoucí tety Ilony Savem, které vykouzlilo nádherné obrázky. Po večeři jsme si opět zasoutěžili v týmech na hřišti a zbytek večera jsme strávili u táboráku (na 8 špekáčků  se snědlo 60 opečených křupavých rohlíků). Po večerce jsme měli první výjezd na úrazovku, ale nic se rodičové nebojte - byl to náš vedoucí Marek, který si v zápalu hry s dětmi na hřišti zlomil palec na noze a statečně se k nám vrátil.

Středu jsme trávili převážně v lese. Dopoledne jsme dětem připravili Honbu za pokladem. Děti na trati vyznačené fáborky plnily rozmanité úkoly, mimo jiné měly správným způsobem použít zdravotnický materiál, takže na fotkách můžete vidět několik "zraněných". V pokladu se pak ukrývaly drobné sladkosti a čelovky. Po poledním klidu nás déšť zahnal do společenské místnosti, kde jsme si vyráběli kostýmy na čtvrteční diskotéku. Po večeři jsme si ještě zasoutěžili v lesíku pod chatami a poté už u ohně vyhlíželi tmu. Starší děti si pro ty mladší připravily stezku odvahy, a že se jim povedla! Trasa vedla vzhůru po sjezdovce a poté lesíkem. Nesmělo se chodit s baterkami, cestu osvětlovaly lampičky z nabarvených sklenic se svíčkami. Kdo se vydal na trať, ten stezku zvládl, kdo se necítil, počkal na ostatní v chatě. Večerka byla záhy po jejím ukončení, protože ráno nás čekal celodenní výlet.

Ve čtvrtek nás už o půl deváté vyzvedl autobus, který nás zavezl do Hranic. Po naučné stezce jsme se vydali k Hranické propasti. Na informačních cedulích jsme se dozvěděli o fauně i flóře navštívené oblasti a poté obdivovali krásu propasti, která je druhou nejhlubší na světě. Poté jsme si prohlédli lázně Teplice nad Bečvou, nakoupili nezbytné suvenýry a odpoledne nás čekala velmi zajímavá prohlídka Zbrašovských jeskyní. Vrátili jsme se krátce před večeří, po které nás mile překvapil pan Tichý, který přijel se svou kamarádkou a dvěma koňmi, na kterých povozili děti. Před setměním jsme rozjeli "rozlůčkovů" diskotéku. Nejprve byla přehlídka tanečních modelů a pak už jsme nakrucovali těla při tanci, který jsme si zpestřili několika soutěžemi. Za tmy jsme si ještě opekli poslední špekáčky a rohlíky a ulehli ke spánku.

Páteční dopoledne jsme se prostřídali v bazéně a balili. Zejména těm menším to dalo hodně práce, protože se jim "záhadně zmenšily kufry" a ne a ne to do nich dostat. Po obědě jsme vyhlásili a odměnili nejúspěšnější tým celotáborové hry a čekání na rodiče jsme si krátili barvením hlav barevnými křídami.

Aktualizováno Sobota, 30 Červenec 2016 10:06