Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality O PUTOVNÍ POHÁR ŘEDITELE HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE

O PUTOVNÍ POHÁR ŘEDITELE HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE PDF Tisk Email
Neděle, 20 Září 2015 18:23

Stejně jako mají svůj "krajský přebor" dospělí, mají ho i mladí hasiči. V neděli 20. září se v Jarcové na Vsetínsku konal již 12. ročník soutěže O putovní pohár ředitele Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje. Také na tuto soutěž se není možné přihlásit, jsou na ni nominována 3 družstva v kategorii mladších a 3 v kategorii starších žáků z každého ze čtyř okresů ZK a to na základě výsledků z uplynulé závodní sezóny +  se jí mohou zúčastnit zástupci pořadatelského SDH. Zádveřští mladí hasiči měli možnost se této prestižní soutěže zúčastnit již potřetí, letos na základě vítězství v okresním kole hry Plamen v kategorii mladších žáků. Více viz celý článek. Celkové výsledky ZDE. Video ZDE.

Družstvo mladších žáků ze Zádveřic závodilo téměř celou sezónu jen v dívčí sestavě. Děvčata mimo jiné skončila na třetím místě v Zlínské lize mladých hasičů. Bohužel zranění dvou závodnic v uplynulém týdnu a nepřítomnost třetí zamíchalo s obvyklou sestavou a tak jsme se dnes jeli do Jarcové zúčastnit bez velkých ambicí. V Jarcové se závodilo ve dvou disciplínách a to ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku. Ve štafetě spolu s ostatními zaběhli Adam Kratina, Bára Mikesková a Saša Barotková. Na levém proudu se představil Karel Barotek, na pravém Ema Burtonová, rozdělovač zapojila Eva Jurčová, béčka vpravo zvládla Amálie Parkánová, béčka vlevo zapojil Matěj Štipák. Savici měla na starost Denisa Slavická a koš našroubovala Karolína Maderová.  Štafetu se nám podařilo zvládnout v osmém čase, požární útok pak v šestém. Celkový součet bodů za umístění byl 14, což stačilo na výsledné 8. místo (z 13). Foto ZDE.

Štafetu dvojic běží dvě čtyřčlenná družstva a pro obě společný velitel, který nejprve oběhne dráhu kolem mety, vzdálené 35m od startu. Poté vybíhají dvě dvojice, které rozhodí hadici C, jednu koncovku napojí na hydrantový nádstavec, druhou na proudnici, kterou poté odloží na vyznačené místo. Oběhnou metu a vrátí se na start. Po nich vybíhají druhé dvojice, které oběhnou metu, odpojí proudnici a smotají hadici. Rychlejší byla naše levá čtverka, která i po obdržení 10 trestných sekund za chybně smotanou hadici dosáhla lepšího času.

Požární útok se běžel ve dvou pokusech. Při prvním z nich u základny podklouzly nohy levému béčkaři, který nestihl spojit hadice proudaři a tak z toho byl čas přes 33s. Při druhém pokusu se pro změnu "válel" u základny levý proudař, který se naštěstí brzy postavil na nohy a sestříknul v čase přes 17s, pravá prudařka však měla prostřik a tak se do výsledkové listiny zapsal čas 19:27s.

Aktualizováno Neděle, 20 Září 2015 20:35