Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality ZLMH - ZÁVĚREČNÁ SOUTĚŽ VE ZLÍNĚ

ZLMH - ZÁVĚREČNÁ SOUTĚŽ VE ZLÍNĚ PDF Tisk Email
Pondělí, 14 Září 2015 16:36

Neděle 13. září byla dnem vyvrcholení dvanáctidílného seriálu soutěží Zlínské ligy mladých hasičů pro rok 2015. Náměstí ve Zlíně je pro závodníky i diváky nezvyklým a velmi atraktivním prostředím. Celkové bodové hodnocení bylo mezi jednotlivými pohárovými příčkami před posledním závodem velmi těsné (ml. kat. Štípa 116b, Zádveřice 112b., Racková 104b; st. kat. Lukov 120b., Sazovice 117b.), což bylo příslibem napínavého soutěžního dopoledne.  Do ZLMH se zapojilo 15 družstev v kategorii starších žáků a 20 družstev v kategorii mladších, soutěže ve Zlíně se zúčastnilo 38 družstev. Celkové výsledky ZDEVíce viz celý článek. Video ZDE.

Při příjezdu zádveřských družstev se už na výsledkové listině skvěl výborný čas vedoucí Štípy 14:78s v kategorii mladších žáků, ve starší kategorii měly už odzávoděno Sazovice, které časem 13:73s držely průběžnou druhou příčku, stejný čas dosáhlo také družstvo ze Štípy. Ze zádveřských družstev se nejprve představili starší žáci. Dopředu bylo rozběhnuto velmi zdařile, bohužel košařce se nepodařilo naklapnout koš, který upadl a než se podařilo situaci napravit, došlo k časové prodlevě a výsledný čas 22:06s stačil na umístění na 14. příčce. Po Zádveřicích se představil Lukov, kde celou letošní sezónu na levém proudu působí náš závodník Vladimír Jurča nejml. Závodníci před sebou měli jasný cíl, zaběhnout lepší čas než Sazovice a tím se stát vítězy ZLMH pro rok 2015 ve své kategorii. Jenže štěstí nepřálo. Lukov dal čas 13:95s a bylo po nadějích. Ztráta dvaceti dvou setin a následný rozdíl jednoho bodu v celkovém hodnocení jim přiřknul příčku druhou. Zádveřské družstvo starších žáků obsadilo v celkovém hodnocení ligy 10. místo.  Foto ZDE.

Závod ubíhal ve velmi svižném tempu a než jsme se stihli vzpamatovat ze zklamání, šlo na start naše mladší "Béčko", které předvedlo velmi pěkný útok ve čtvrtém nejrychlejším čase 19:81s. Jako poslední ze zádveřských družstev se předvedlo mladší "Áčko". Na poslední závod bylo pro zranění pravé proudařky nezbytné udělat už bez tréninku změny v sestavě, což na klidu závodníkům ani trenérům nepřidalo. Z výsledkové listiny už bylo zřejmé, že šance na celkové vítězství v Lize už jsou mizivé, poněvadž Štípa své vedení udržovala, ale pořád šlo o výhru putovního poháru primátora města Zlína za první místo na soutěži ve Zlíně, což by se nám podařilo potřetí za sebou. Že náš pokus skončí s hodnocením "N" jako neplatný si nikdo z nás nepředstavoval ani v nejmenším. Co se přihodilo? Dívka na rozdělovači tento odložila tak nešťastně, že jeho nožka uvízla ve spáře mezi kachličkami, následný tlak vody tuto nožku utrhl a z rozdělovače šel dírou gejzír vody přímo na diváky, což bylo velmi efektní. Terče sice byly sestříknuty ve třetím nejrychlejším čase kolem 17s, také rozhodčí na základně odpískal pokus jako platný, ale hlavní rozhodčí soutěže jeho verdikt hned vzápětí změnil. Dle pravidel je nutné dokončit útok s nářadím, které je v takovém stavu, jako při startu, v překladu nic nesmí z ničeho upadnout. Takové rozhodnutí pro nás bylo jako ledová sprcha, poněvadž jsme za neplatný pokus obdrželi do celkového hodnocení pouze 1 bod za účast a do té doby třetí tým Racková nás tím pádem předběhl o 3 body.

Ač jsme se snažili, co jsme mohli, zmeškaná účast nás i Lukova na soutěži v Sazovicích nás připravila o cenné body, které hold včera chyběly. Přesto i letošní účast v Lize považuji za velmi zdařilou. Tým mladších žáků Zádveřice "A" budil u svých soupeřů respekt a předvedl svou výbornou kvalitu, vždyť 5 z 11 soutěží vyhrál. Složení týmu: levý proud Ema Burtonová, pravý proud Marie Rožnovjáková, rozdělovač Eva Jurčová, béčka vpravo Amálie Parkánová nebo Denisa Slavická, béčka vlevo Nikola Schovajsová, savice Karolína Maderová a koš Karolína Polášková. Na děvčata jsem velmi hrdá a pro mě to vyhrály a ne že ne! Vždyť být třetí ze dvaceti je přece super! Poděkování patří také Karlíkovi Barotkovi, který se ujal postu proudaře v posledním závodě. Všem jmenovaným závodnicím děkuji za snahu, píli a čas, které hasičskému sportu věnují, a jak věřím věnovat i nadále budou, i když mnohé již ve starší kategorii. Foto ZDE.

Aktualizováno Neděle, 20 Září 2015 19:34