Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality HASIČSKÝ DEN V ZÁDVEŘICÍCH 2015

HASIČSKÝ DEN V ZÁDVEŘICÍCH 2015 PDF Tisk Email
Neděle, 21 Červen 2015 18:43

Sobota13. června 2015 patřila v Zádveřicích hasičům. Nejprve se odpoledne konala pohárová soutěž mladých hasičů (video ZDE, foto ZDE), na kterou navázala Noční soutěž mužů a žen. Více viz celý článek.

Celá akce započala na sokolské zahradě od osmé hodiny ranní nejen přípravou soutěžní dráhy, ale i úklidem všech prostor a přichystáním prodejních stánků. Závod odstartovaly krátce po 14 hodině "šedesátky jednotlivců", kde se velmi dařilo zejména místním závodníkům. Po 15 hodině už byl slyšet rachot požárních stříkaček a začalo se soupeřit v požárním útoku. Svůj um a rychlost porovnalo 17 závodních týmů. V mladší kategorii obsadily Zádveřice 1. a 3. příčku, ve starších žácích jim patřilo 2. místo. Pro mladé závodníky, ale i pro diváky z řad dětí, byl připraven doprovodný program v podobě malování na nafukovací balónky, skákacího hradu a džberových stříkaček. Závěr soutěže zpestřilo taneční vystoupení žen se sokolskou skladbou "Pro radost" a dívek ze skupiny Bailadora.

Ve 22 hodin odstartoval 5. ročník Noční soutěže mužů a žen. Startovní listina s 56 přihlášenými závodními týmy mnohých zvučných jmen slibovala dlouhou noc plnou skvělých sportovních výkonů. Pořadatelé měli opět připraveny odměny pro družstva, která případně překonají rekordy trati z minulých let. Soutěž zahájil domácí tým mužů, bohužel jim "nevyšel" koš a pokus byl ohodnocen jako neplatný. Stejným neúspěchem skončilo i další zádveřské smíšené družstvo dorostenců. O co méně se dařilo domácím, o to větší šanci uspět měli všichni ostatní. Tuto příležitost si nenechali ujít zástupci SDH Bratřejov a jak v mužské, tak v ženské kategorii urvali 1. místo. Bratřejovští muži si ze Zádveřic odvezli i "třicítku" Kozla za překonání rekordu trati. Ač se kolem jedenácté hodiny spustil déšť a oblohu v okolí Zádveřic křižovaly blesky, měla soutěž plynulý a hladký průběh, za což patří poděkování všem závodníkům, kteří se ke startu připravovali velmi ukázněně a zodpovědně. Poděkování patří také panu Vlastimilu Nevařilovi, který byl hlavním rozhodčím soutěže. Kolem půlnoci se i počasí umoudřilo, ovšem bouře v okolí zřejmě odradily k účasti týmy, které byly nahlášeny ke konci startovního pořadí. Závodu se zúčastnilo celkem 40 družstev (28 mužských a 12 ženských) a soutěž jsme ukončili ve 2 hodiny ráno. Kdo měl odzávoděno nebo naopak dlouho čekal, než přijde na řadu, bavil se na tanečním parketu,  kde to až do třetí hodiny ranní "roztáčel" DJ Márty.

Aktualizováno Sobota, 19 Září 2015 06:53