30
OKRESNÍ KOLO POŽÁRNÍHO SPORTU V HŘIVÍNOVĚ ÚJEZDU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka
Středa, 10 Červen 2015 20:54

V sobotu 6. června se naše smíšené dorostenecké družstvo, jakožto vítěz okrskového kola, zúčastnilo v mužské kategorii Okresníko kola v požárním sportu v Hřivínově Újezdu. Více viz celý článek.

První disciplínou byl běh na 100 m s překážkami jednotlivců. Do tohoto souboje bývají nasazeni 4 závodníci, poté se jejich 3 nejlepší časy sčítají a dají výsledné pořadí. Našim se dařilo velmi dobře a dosažený čas 58:03s byl časem vítězným. Nejlepšího času a to 18:44s v této disciplíně dosáhl Jaroslav Schovajsa. Poté následovala štafeta na 4x100m s překážkami. Zde jsme měli dvě želízka v ohni. Rychlejší byla druhá nasazená čtverka, která dosáhla času 64:47s a umístila se na 4. místě. Po dvou disciplínách byli se součtem 5 bodů naši závodníci na průběžném prvním místě společně s Řetechovem a Velkým Ořechovem. Bylo jasné, že o vítězi okresního kola rozhodnou až požární útoky. Tam bohužel vítězné tažení našich závodníků skončilo. Chystání na základně proběhlo obtížněji než obvykle, protože na základně přibyla třetí B hadice z důvodu 90 metrů dlouhé závodní dráhy, ale nakonec bílý praporek připravenost základny i závodníků potvrdil. Start byl úspěšný již na první výstřel. Zapojení na základně proběhlo jak mělo, holky "vzadu" taktéž nezklamaly a voda letěla pod plným plynem hadicovým vedením až k proudařům. Jejich úkolem bylo naplnit nástřikové terče, což se jim bohužel nepovedlo, poněvadž jen co jim voda vylítla z proudnic, vypověděla službu mašina. Jelikož nešlo o závadu na materiálu, který by dodal pořadatel, pokus byl ohodnocen jako neplatný. Za tento "výkon" jsme obdrželi 14 bodů a v celkovém hodnocení jsem skončili na pěkném 5. místě (z 14 zúčastněných). Poděkování za příkladnou reprezentaci našeho sboru patří: Lucii Balcárkové, Nikole Bělíčkové, Patriku Elšíkovi, Miroslavu Jančíkovi (SDH Jasenná), Petru Kašpárkovi (SDH Ostrata), Jakubu Kuňákovi (SDH Slušovice), Karlu Repatému (SDH Újezd), Jaroslavu Schovajsovi a Simoně Tiché. Foto ZDE. Výsledky ZDE.

Aktualizováno Středa, 17 Červen 2015 22:56