Čtvrtek, 19 Září 2019

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ JASENNÁ PDF Tisk Email
Napsal uživatel velitel
Neděle, 31 Květen 2015 13:31

Poslední květnovou sobotu vyjeli naši závodníci na okrskovou soutěž do Jasenné, kde předvedli svou připravenost na rozbíhající se soutěžní sezónu. Více viz celý článek.

Dopoledne patřilo žákům. Odjezd od zbrojnice byl zajištěn autobusem a auty. Do Jasenné nás odjelo reprezentovat 37 mladých hasičů, trenéři a spousta rodičů i dalších příznivců. Na zahajovacím nástupu se Zádveřice neztratily, vždyť jsme měli 4 družstva mladších žáků a 1 starších z celkem 12 přihlášených. Disciplíny - požární útok a štafeta na 60 metrů probíhaly souběžně, a tak bylo co sledovat. Mladí hasiči byli výborně připravení, a tak tomu odpovídaly i výsledky. Družstvo starších žáků ve složení: Petr Bělíček, Kristýna Elšíková, Vladimír Jurča, Martin Kratochvíl, Leona Kratochvilová, Mariana Kučíková, David Lošák, Lukáš Pekárek a Alžběta Žambochová dosáhlo v požárním útoku i štafetě na 4x 60m nejlepšího času a obsadilo 1. místo. Mladší žáci - A tým ve složení: Ema Burtonová, Eva Jurčová, Karolína Maderová, Karolína Polášková, Marie Rožnovjáková, Nikola Schovajsová a Denisa Slavická opět nejlepším časem v obou disciplínách získalo 1. místo. Družstvo mladších žáků Sprinteři ve složení: Vojtěch Daněk, Marek Lutonský, Jaromír Pavka, Vojtěch Pavka, Daniel Pavliš a Julie Tylová obsadili ve své kategorii 2. místo. Družstvo mladších žáků Štíři ve složení: Karel Barotek, Alexandra Barotková, Johana Čechová, Barbora Mikesková, Matěj Štipák, Vojtěch Záhořák a Eliška Záhořáková po nepříliš vydařeném útoku obsadilo 5. místo a tým nejmladších závodníků Zádveřice Super tým ve složení: Jiří Dobner, Natálie Hurtová, Adam Kratina, Adam Linhart, Jakub Linhart, Parkánová Stella a Tomáš Rafaj vybojoval výsledné 7. místo. Za předvedené výkony děkujeme všem mladým hasičům i jejich trenérům. Foto ZDE.

Odpoledne patřilo dospělým a také tady se naši neztratili. Za Zádveřice nastoupily dva týmy mužů, Zádveřice I. a Zádveřice II. dorost. Starší muži měli smůlu, když na základně na požárním útoku v časovém limitu nenastartovali stříkačku - odešel akumulátor a pokus byl prohlášen za neplatný. Později jim pořadatelé umožnili svůj útok předvést a dosažený čas by stačil na výsledné čtvrté místo. Naše smíšené dorostenecké družstvo si trouflo nastoupit v hlavní kategorii mužů, kde se předvedlo ve výborné formě a suverénně nejlepším časem jak ve štafetě, tak na požárním útoku dosáhlo výsledného 1.místa, čímž se naši dorostenci nominovali do Okresního kola požárního sportu, které proběhne v sobotu 6. června v Hřivínově Újezdu. Blahopřejeme. Foto ZDE a ZDE.

V poslední disciplíně Běh jednotlivců na 100 metrů s překážkami, jsme měli zastoupení mezi muži i ženami. Jaroslav Schovajsa skončil na 2. místě a Simona Tichá na 1. místě. Všem, kteří reprezentovali SDH Zádveřice, děkujeme.

Aktualizováno Neděle, 28 Červen 2015 21:27