Neděle, 15 Září 2019
Hlavní strana Aktuality OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN 2014/2015 A OKRESNÍ KOLO DOROSTU

OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN 2014/2015 A OKRESNÍ KOLO DOROSTU PDF Tisk Email
Úterý, 19 Květen 2015 20:46

V pátek a v sobotu 15. - 16. května 2015 se na stadiónu Jiskra Otrokovice uskutečnila jarní část okresního kola hry Plamen ročník 2014/2015. V minulém roce jsme se umístili na 3. místě v kategorii starších žáků a na 2. místě v kategorii mladších žáků. Naši starší žáci, kteří už vloni spojili své síly s mladými hasiči z Lukova, po nepříliš vydařené podzimní části vstupovali do té jarní z průběžné páté pozice, za Štípou, Trnavou, Mysločovicemi a Pohořelicemi. Mladší žáci si v podzimní části vybojovali průběžnou druhou příčku za Pohořelicemi.

Soutěž v Otrokovicích byla rozdělena do dvou dnů. V pátek proběhl souboj jednotlivců a sobota patřila týmovým soutěžím, kdy se běhaly štafety na 400 m CTIF, 4 x 60 m a dvojic. Vrcholem dne pak byly odpolední požární útoky. Oba soutěžní dny provázelo výborné počasí a také velmi dobrá organizace ze strany pořadatelů a rozhodčích.

V pátek odpoledne se běhaly "šedesátky" jednotlivců. Přebornicí v mladších žákyních se stala Ema Burtonová, která dokonce dosáhla stejného času, jako nejlepší závodnice v kategorii starších žákyň, druhá skončila Eva Jurčová. Třetí  místo obsadila v kategorii starších žákyň Natalia Střižíková, v kategorii starších žáků skončil třetí Tomáš Nedbálek z Lukova.

Sobotní soutěž byla zahájena štafetovým během CTIF na 400 metrů. Starší žáky ze Zádveřic a Lukova po chybě v prvním rozběhu a tím pádem započítávaném čase z druhého rozběhu přemohli pouze závodníci z Mysločovic a do výsledkové listiny si tak naši připsali body za 2. místo. Tuto disciplínu plní 9 závodníků a největší souhru týmu prokázali v kategorii mladších právě zástupci našeho sboru, když se jim vydařily oba pokusy bez trestných bodů a získali tak v této disciplíně 1. místo. Štafetu 4x60 m zahájili nejprve starší žáci, mladší se přesunuli k plnění disciplíny "štafeta dvojic". Běh na 4x60 m se běží ve dvou rozbězích. První pokus našich byl platný ve čtvrtém nejrychlejším čase. Do druhého rozběhu nastoupila naše "rychlejší" sestava, která měla za úkol "urvat" ještě lepší výsledek, což se jí podařilo a bylo z toho výsledné 1. místo. Mladším se stejně tak dařilo ve štafetě dvojic, kde obsadili 1. místo. Poté si družstva vyměnila stanoviště. V běhu na 4x60 m v kategorii mladších opět nejprve nastoupila "pomalejší" sestava, která doběhla v průběžně druhém nejrychlejším čase. Další čtveřice závodníků pak ještě výsledek o jednu příčku zlepšila a obsadila výsledné 1. místo. Do poslední disciplíny naši mladší nastupovali pouze s dvoubodovým náskokem na v tu chvíli druhé Pohořelice, takže o vítězi ještě nebylo zdaleka rozhodnuto. Starším žákům vzala naděje na postupové místo do krajského kola štafeta dvojic, kterou již tradičně považujeme za naši "prokletou" disciplínu. První čtveřice závod sice dokončila ve druhém nejrychlejším čase, ale 10 trestných vteřin nás odsunulo až na 8. místo. Do poslední disciplíny, požárního útoku tak naši starší žáci vstupovali z průběžně třetí pozice a šance být celkově druzí už byla velmi mizivá. V požárním útoku naši předvedli velmi slušný výkon a s časem 15:92s obdrželi hodnocení za třetí místo, což znamenalo i stejné umístění ve výsledném pořadí. Požární útok probíhal souběžně pro obě kategorie na dvou základnách, tak jsme měli napilno. Mladší žáci dokončili útok v druhém nejlepším čase (16:65s), předčili je pouze závodníci ze Štípy. Mladí hasiči z Pohořelic dokončili útok až ve třetím nejrychlejším čase, a tak bylo o vítězství v kategorii mladších žáků rozhodnuto v náš prospěch! Celkové výsledky ZDE. Foto ZDE a ZDE.

Družstvo mladších žáků ve složení: Karel Barotek, Ema Burtonová, Eva Jurčová, Karolína Maderová, Amálka Parkánová, Karolína Polášková, Denisa Slavická, Nikola Schovajsová, Marie Rožnovjáková a Vojta Záhořák vybojovalo v okresním kole hry Plamen, ročník 2014/2015 výsledné 1. místo (z 16 zúčastněných).

Družstvo starších žáků ve složení:  Petr Bělíček, Vladimír Jurča, Nela Kratinová, Natalia Střižíková a Alžběta Žambochová z SDH Zádveřice a Martin a Monika Miklovi, Tomáš Nedbálek, Tereza Perdochová a Tomáš Přívara z SDH Lukov vybojovalo v okresním kole hry Plamen, ročník 2014/2015 výsledné 3. místo (z 23 zúčastněných).

Neděle již tradičně patřila Okresnímu kolu dorostu. Zádveřice tentokrát reprezentovala jediná zástupkyně a to Simona Tichá, které se v kategorii starších dorostenek podařilo uspět a získat 1. místo, čímž se nominovala do krajského kola, které se koná 13. června v Uherském Brodě. Blahopřejeme!

Já i David jsme na své svěřence velmi hrdí a vy buďte hrdí na nás! :-) :-) :-)

Aktualizováno Čtvrtek, 21 Květen 2015 07:18