Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality POHÁROVKA V UBLE A SOUTĚŽ O POHÁR ŘEDITELKY HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE V BOJKOVICÍCH

POHÁROVKA V UBLE A SOUTĚŽ O POHÁR ŘEDITELKY HZS ZLÍNSKÉHO KRAJE V BOJKOVICÍCH PDF Tisk Email
Neděle, 21 Září 2014 17:15

V sobotu 20. září se v Uble konala pohárová soutěž v požárním útoku - Memoriál Antonína Navrátila. Od 13 hodin nejdříve probíhal závod mladých hasičů, kterého se zúčastnilo 18 soutěžních družstev. Z našich zástupců šlo na řadu nejprve družstvo starších žáků. Příprava proběhla bez problémů a odstartováno byl napoprvé. Dopředu šlo vše zcela hladce. Bohužel vzadu strojník nešťastně zakopl o koš, který už tím pádem neměl košař ve zcela ideálním postavení. I přes tento zádrhel se podařilo pokus dokončit a výsledný čas stačil na 4. místo. Mladší žáci šli na řadu až jako předposlední. Příprava na základně proběhla v uvolněné atmosféře a tým se v roli favoritů postavil sebevědomě na start. Vše se zdařilo dokonale a výsledný čas 14:40s (levý proud 13:37s) znamenal nejen jednoznačné vítězství, ale zároveň i vylepšení týmového rekordu.

Od 15 hodin se do soubojů pustili mužské a ženské týmy. Náš sbor v odpolední části reprezentovaly ženy. Útok našich se zdál skvěle rozběhnutý, ale problém nastal u rozdělovače, který měl špatně nastavené páky, takže voda šla tam, kde neměla a naopak. Chybu se podařilo napravit a pokus byl dokončen, bohužel v čase, který stačil až na poslední místo.

V neděli 21. září se naši mladší žáci vydali do Bojkovic (UH), kde se konala prestižní soutěž pro 24 nejlepších družstev (12 mladší a 12 starší kategorie) ze čtyř okresů Zlínského kraje O putovní pohár ředitelky HZS Zlínského kraje. Závodilo se ve dvou disciplínách - ve štafetě požárních dvojic a v požárním útoku. Zádveřské družstvo mělo startovní číslo 5, ale po zranění závodníka z Malenovic jsme přebrali startovní místo čtvrté, přičemž Malenovice až místo dvanácté. Ve štafetě dvojic jsme se nedopustili žádné chyby, přesto se nezdařila zcela podle našich představ a po první disciplíně jsme se byli na 6. místě. Ať už mělo naše zápolení dopadnout jakkoliv, neházeli jsme flintu do žita a soustředili jsme se na požární útok, který se šel na dva pokusy se širokými hadicemi. Vysokou laťku hned prvním pokusem nasadili mladí hasiči z Prostřední Bečvy a to časem 15:15s. My jsme v prvním pokusu dosáhli času 16:19s,což bylo v této disciplíně průběžné 2. místo. V druhém pokusu jsme svůj čas ještě vylepšili o tři setiny na 16:16s a druhé místo jsme udrželi. Bodové hodnocení požárních útoků zamotalo celkovým pořadím tak, že Zádveřice (6+2), Štípa (5+3), Malenovice (3+5) a Oznice (2+6) získaly v celkovém součtu obou disciplín shodně 8 bodů. Dle pravidel v tomto případě rozhodují o výsledném pořadí časy požárních útoků, tím pádem Zádveřicím připadlo 2. místo, přičemž první místo se ziskem 5 bodů obsadily Vigantice (VS). Foto ZDE.

Pohár za 2. místo na soutěži O pohár ředitelky Hasičského záchranného sboru Zlínského kraje bylo krásnou tečkou za letošní závodní sezónou, která se našemu družstvu mladších žáků "B - BORCI" skvěle vydařila. V té příští už polovinu z nich čeká přechod do kategorie starší, tak jim přeji, ať se jim daří i tam. Těm zbylým přiřadíme posily z přípravky a věřím, že o nich uslyšíme i napřesrok. Zdenka

Aktualizováno Úterý, 23 Září 2014 17:40