Čtvrtek, 19 Září 2019
Hlavní strana Aktuality ZÁVĚR ZLÍNSKÉ LIGY MLADÝCH HASIČŮ

ZÁVĚR ZLÍNSKÉ LIGY MLADÝCH HASIČŮ PDF Tisk Email
Úterý, 09 Září 2014 22:11

V sobotu 6. září se v Machové konala předposlední soutěž zařazená do ZLMH. Naši "Borci" do Machové odjížděli s odhodláním urvat co nejlepší výsledek, tím získat zpátky větší bodový náskok před druhými Tečovicemi a v neposlední řadě si také spravit chuť po nepovedeném útoku v Mysločovicích. V Machové je větší část závodní dráhy na asfaltovém povrchu a domácí hlásili, že terče jsou měkké, což naznačovalo, že časy budou rychlé. Na start šli naši na začátku druhé desítky startovního pole. Příprava proběhla hladce, bylo odstartovánío a všichni zapojili s jistotou. Voda šla rychle dopředu a na levém terči bylo sestříknuto v čase 14.02s, bohužel pravé proudařce při zakleknutí podklouzla noha a první proud vody šel vzhůru místo do terče. Rychlá reakce béčkařky celou situaci zachránila a výsledný čas 16:45s se nezdál vůbec špatný. Jenže trať byla skutečně rychlá a před nás se následně dostalo dalších 6 družstev v čele s vítěznými Tečovicemi. V celkovém pořadí ligy jsme tak ztratili vedení a prvního místa se ujaly Tečovice s náskokem 4 bodů. Těšil nás alespoň pohár pro nejrychlejšího proudaře dne v kategorii mladších žáků.

V neděli 7. září se konala závěrečná soutěž série ZLMH v atraktivním prostředí na Náměstí Míru ve Zlíně. Mladí hasiči ze Zádveřic zde vloni vyhráli a se stejným záměrem se do Zlína vydali i letos. Dobré umístění totiž ještě pořád skýtalo naději na celkové vítězství v lize. Do závodu byly Zádveřice přihlášeny v závěru startovního pole, aby bylo takříkajíc vidět, co předvedli soupeři. "Hozenou rukavicí" se stal nepříliš povedený útok Tečovic a ani dalším soupeřům se moc nedařilo. Naši si však věřili a krátce po 11 hodině i jim rozhodčí zavelel "na základnu". Příprava proběhla standartně a šlo se na start. Přítomné maminky i babičky byly bez dechu a otálení startéra jim málem přivodilo infarkt, ale nakonec výstřel vyšel a celý tým se dal do pohybu. A jak se jim to celé povedlo? No na 1 s *, video ZDE. Výsledný čas 15:36s (levý proud dokonce 14:19s) byl i časem vítězným! V konkurenci osmnácti družstev tak své prvenství z loňského roku obhájili a s pohárem za 1. místo již podruhé převzali z rukou Mudr. Miroslava Adámka i putovní pohár primátora města Zlína. Současně byly předány ceny a vyhlášeny výsledky Zlínské ligy mladých hasičů 2014. Tým mladších žáků SDH Zádveřice ve složení: Petr Bělíček, Ema Burtonová, Kristýna Elšíková, Eva Jurčová, Nela Kratinová, Karolína Polášková, Marie Rožnovjáková, Nikola Schovajsová a Alžběta Žambochová se stal se ziskem 117 bodů v konkurenci 20 přihlášených družstev vítězem Zlínské ligy mladých hasičů pro rok 2014. Odměnou trenérům byla koupel ve fontáně v parčíku u náměstí. Foto ZDE. Starší žáky ze Zádveřic v soutěžích ZLMH zastupoval Marek Štefka, který byl posilou týmu SDH Mysločovice, vítězů v kategorii starších žáků.

Mladým závodníkům patří za příkladnou prezentaci Sboru dobrovolných hasičů Zádveřice poděkování a velká pochvala.

Poděkování patří také Hance Matyáštíkové, která mladým hasičům připravila v Radniční restauraci "párty vítězů".

Aktualizováno Středa, 10 Září 2014 16:19