Středa, 18 Září 2019

ZLPS + JLNS VE VRBĚTICÍCH PDF Tisk Email
Napsal uživatel Tomáš
Neděle, 31 Srpen 2014 21:10

V sobotu 23. srpna probíhal ve Vrběticích hasičský maraton, zahrnující odpolední soutěž Zlínské ligy a večerní poslední kolo JLNS. Ve Zlínské lize reprezentují náš sbor dorostenci, kteří jsou dosavadními lídry ve své kategorii. Na posledních soutěžích se jim dařilo, takže cíl byl jasný - "urvat" co nejvíc bodů do tabulky. Na koši tentokrát záskok z našeho mužského družstva, zbytek týmu tvořili stabilní členové. Před startem dorostenců již padly dva pěkné šestnáctkové časy, takže bylo na závodnících, jak se s útokem popasují. To už byli seřazeni na startovní čáře, výstřel a všichni se řítí k základně. Koš neklapl úplně podle představ, ale byl tam. Mašina se po přidání plynu malinko zakuckala, voda mířila na proudy. Napravo sraženo pěkně v čase 16,50s, nalevo s malým prostřikem za 17,37s. Tento výkon stačil na celkové 3. místo za Novou Dědinou a Sazovicemi. Dorostenci si i nadále drží vedení v lize. Video z útoku ZDE.

Večer se zádveřané vydávali zpět do Vrbětic, tentokrát v mužském zastoupení, na závěrečnou soutěž JLNS. Průběžné pořadí slibovalo ještě napínavé souboje. Naši muži se nacházeli na děleném 12. místě spolu s Drnovicemi. Při správné konstalaci hvězd zde byla možnost probojovat se do "elitní" desítky ligy. Počasí pořadatelům vůbec nepřálo, když bylo poměrně chladno a areál skrápěl po celou dobu déšť. Mokrá trať byla těžká, ale všichni měli podmínky více méně stejné. Chlapi měli jít na start jako 15. v pořadí. Na proudech vypomáhali kluci z Drnovic, za což jim patří velký dík. Před našimi měli startovat muži z Vysokého Pole, ti však nebyli ke svému pokusu připraveni, a tak na základnu naběhly Zádveřice. Příprava bezproblémová, start nadvakrát z důvodu zvlhlých nábojů v pistoli. Košík nebyl úplně jistý, ale pořád dostatečně rychlý. Voda v mašině, strojník dává plný plyn, na béčkách vše v pořádku. Na rozdělovači nastaly menší problémy, strojník ubírá na chvilku plyn. Košař se savičářem na něho však křičí, a tak dává zase plný. Voda je na proudech, proudaři nejsou úplně ideálně na čarách, přesto se jim daří srazit terče. Napravo za 16,82s a nalevo za 17,14s. Muži si sice představovali lepší čas, ale při daných podmínkách to bylo obstojné. Video z útoku ZDE. Pak už se jenom čekalo, co předvedou soupeři. V dalším průběhu padlo ještě několik lepších časů. Dosažený čas našich hasičů stačil ve výsledku na 7. místo. A světe div se, po problémech ostatních týmů nás tento výsledek posunul na konečné 10. místo v lize se ziskem 35 bodů. V konkurenci 75 mužských týmů, které se zúčastnily alespoň jedné soutěže ligy, se dá považovat tento výsledek za velmi pěkný. Závěrečné vyhlášení konečných vysledků se konalo v sobotu 30. srpna ve Vlachovicích. Vyhlášeny byly nejlepší mužské a ženské týmy, nejrychlejší proudař a proudařka, nejlepší časy ligy. Naši chlapi si od organizátorů převzali pohár a finanční odměnu za 10. místo. Následovala párty účastníků až do brzkých ranních hodin. Nezbývá než se těšit na další ročník a věřit, že se Zádveřicím podaří letošní výsledek alespoň zopakovat.

Aktualizováno Středa, 17 Prosinec 2014 20:55