Neděle, 15 Září 2019
Hlavní strana Aktuality ZLMH VE ŠTÍPĚ A MYSLOČOVICÍCH

ZLMH VE ŠTÍPĚ A MYSLOČOVICÍCH PDF Tisk Email
Neděle, 24 Srpen 2014 22:49

Po šestitýdenní prázdninové přestávce se v sobotu 23. srpna konala další, již devátá soutěž, zařazená do Zlínské ligy mladých hasičů. Do Štípy se sjelo 19 žákovských družstev. Naši "Borci" šli na řadu jako devátí a to už měli za sebou svůj pokus domácí s časem 15:32s, takže pomyslná laťka byla nasazena dosti vysoko. Příprava záladny proběhla hladce a první moment se zdál útok výborně rozběhnutý, avšak po odběhu ze základny musela závodnice na rozdělovači opětovně zapojovat levé céčko. Také koš šel do vody s menší prodlevou a výsledný čas 17:63 stačil na konečné třetí místo. Foto ZDE. Do tabulky soutěží ZLMH jsme si připsalli 10 bodů a svůj náskok v celkovém bodování na druhé Tečovice zvýšili na 16 bodů. Že to nemusí být náskok nijak významný se ukázalo hned následující den.

V neděli 24. srpna se uskutečnila soutěž ZLMH v Mysločovicích. Soutěž byla zařazena i do závodů Středomoravského poháru a sjelo se zde 29 družstev mladých hasičů. Doplňkovou soutěží byla štafeta dvojic, kterou naši závodníci ve své věkové kategorii vyhráli. Obě "pětky" své pokusy odběhly bez trestných bodů a ukázaly, že tuhle disciplínu zkrátka umí. Hned po odběhnutí štafety nám rozhodčí velel "na základnu". Byli jsme šestnáctým družstvem na startu a náš cíl byl jasný - porazit vedoucí Rackovou, která dosáhla času 15:74s a zároveň i druhé Tečovice, které měly čas 15:75s. Příprava proběhla hladce a mohlo se startovat. Koš šel tentokrát do vody bez prodlevy, vepředu se zdálo také vše dobře zmáknuté. Bohužel naše naděje skončily ve chvíli, kdy došla voda k rozdělovači. Gejzír vody naznačoval, že je špatně zapojené levé céčko a to pod tlakem vody ustřelilo dřív, než byl sražen levý terč. Obě béčkařky přišly závodnici k rozdělovači na pomoc, spoj znovu zapojily a pokus jsme dokončili, ale výsledný čas 35:69s stačil až na předposlední 13. místo. Foto ZDE. Do tabulky soutěží ZLMH jsme si připsali 2 body a náskok před druhými Tečovicemi, které si připsaly 12 bodů se snížil na rozdíl 6 bodů. Do konce ligy schází dvě soutěže, a tak nezbývá než pilně trénovat a ladit formu do napínavého finiše.

Aktualizováno Pondělí, 25 Srpen 2014 15:20