Neděle, 15 Září 2019

JLNS V DRNOVICÍCH, POHÁROVKA V LIDEČKU PDF Tisk Email
Napsal uživatel Tomáš
Pondělí, 04 Srpen 2014 13:39

V sobotu 3. srpna se naši muži účastnili další noční soutěže ze seriálu Jihovalašské ligy nočních soutěží, kterou tentokrát pořádali hasiči z Drnovic. Startovka byla opět nabitá, dráha výborně připravená, počasí přálo. Bylo už na každém, jak se se svým pokusem vypořádá. Chlapi startovali jako čtrnáctí v pořadí a před nimi již padlo několik pěkných časů, takže o motivaci bylo postaráno. Kvůli zraněním vypomáhali na béčkách a proudu kluci z Bratřejova. Příprava na základně proběhla v poklidu, závodníci seřazeni na startovní čáře a mohlo se jít na to. Start se povedl napoprvé, po delší době nastaly problémy na sání, když košař přidržel savičářovi savici v kádi a ten tedy nemohl savice chvíli sešrubovat. Vepředu už bez dalších zádrhelů a přes to, že se nezadařilo podle představ, se časomíra zastavila na hodnotě 17,99s, což je zatím letošní nejlepší čas na nočních soutěžích. Hoši ale měli kliku, neboť strojníkovi po dokončení vypadla savice z mašiny. Naštěstí pravidla JLNS nepožadují spojené savice, a tak se to obešlo bez červeného praporku. Video ZDE. V konečném hodnocení znamenal tento čas 8. místo v kategorii mužů a 8 bodů do hodnocení ligy.

Po přespání v Drnovicích se naši hasiči v neděli vydali na pohárovku do Lidečka pod Čertovy skály. Sluníčko hezky svítilo, ale po probdělé noci se nedal očekávat nějaký famózní výkon. Hned na začátku soutěže padlo několik črtnáctkových časů, naši borci jenom nechápavě pokyvovali hlavami a pomalu se chystali ke svému pokusu. Patřilo jim startovní číslo 9. Na proudu opět výpomoc z Bratřejova, na béčkách zaskočil kluk z Poteče. Příprava standardně na pohodu a šlo se tedy na start. Obavy se naplnily, savičář nezvládl správně uchopit savici a jeho počínání vypadalo dost komicky. Nakonec se vše podařilo, voda šla dopředu, terče sraženy v časech 16,41s napravo a 16,64s nalevo. Na vzniklou situaci na sání poměrně slušný čas. Video ZDE. Po útoku rychle sbalit věci a hurá ku domovu předat dodávku dorostencům, kteří odjížděli na Zlínskou ligu do Lukova.

Aktualizováno Pondělí, 11 Srpen 2014 06:29