Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality ZLÍNSKÁ LIGA MLADÝCH HASIČŮ V LOUKÁCH A POHÁROVKA NA VESELÉ

ZLÍNSKÁ LIGA MLADÝCH HASIČŮ V LOUKÁCH A POHÁROVKA NA VESELÉ PDF Tisk Email
Neděle, 29 Červen 2014 21:02

Sedmou soutěží pokračovala v sobotu 28. června 2014 ZLMH v Loukách. Za Zádveřice tentokrát závodila samá děvčata, jediný kluk jim odjel na prázdniny, ale jeho absence nebyla znát. V Loukách jsme byli nahlášení jako devátí v pořadí (z 24 družstev, kdy polovinu startovního pole tvořila kategorie mladších žáků). V tu chvíli už měli za sebou útok mladší žáci z Malenovic i Tečovic, naši "pronásledovatelé" v tabulce celkových výsledků v ZLMH. Malenovice měly čas přes 15 vteřin, Tečovice něco před 17 vteřin. Náš útok byl rozběhnutý velmi slibně. Vzadu na koši proběhlo vše výborně, stejně tak na spojích a rozdělovači, bohužel levá proudařka nenamířila proudnici dostatečně přesně a tak první proud vody šel mimo terč. Dvouvteřinový prostřik na levém terči a výsledný čas 17:76s stačil až na třetí místo. Přesto jsme si připsali 10 bodů a v celkovém pořadí ZLMH držíme stále první příčku. Foto ZDE.

Ze soutěže v Loukách jsme se přesunuli na pohárovou soutěž na Veselou, kde se k nám od 11 hodin připojili také naši starší žáci. Soutěž probíhla na veselském hřišti, které je na kopci, kde pěkně foukalo. Vítr působil problémy zejména proudařům, protože při jeho poryvech se při nástřiku terčů voda měnila v mlžnou stěnu, přes kterou nebylo nic vidět. Našim se však oba útoky podařily. Mladší žáci měli vítězný čas 15:91s, video ZDE, starší žáci vítězný čas 14:39s, video ZDE. Domů jsme si tak přivezli poháry za 1. místa v obou kategoriích. Foto ZDE.

Ihned po skončení žákovské soutěže, začala na Veselé soutěž dospělých. Zádveřice měly v odpolední soutěži čtyřnásobné zastoupení - 2 týmy mužů, 1 tým žen a 1 tým dorostenců (mimo soutěž). Na této soutěži se nám v minulosti poměrně dařilo. Nejdříve probíhal boj s časem v kategorii žen. Naše ženské družstvo mělo na rozdělovači vypůjčenou závodnici z Trnavy. Vzadu klaplo vše bez problémů, až po rozdělovač taktéž v pořádku. Bohužel levá proudařka nedotáhla hadici až k nástřikové čáře. To v kombinaci s větrem, který závodníky "zlobil" po celou soutěž, způsobilo, že se jí podařilo srazit terč až s pětisekundovým prostřikem na terč pravý. Výsledný čas 27,32s však našim ženám stačil na celkové 2. místo. Video ZDE.

Po přestavení tratě na 3B pokračovala soutěž kategorií mužů. Ze zádveřických družstev šlo nejdříve na řadu "Áčko". Zadek šel na jistotu, protože nebylo potřeba dávat na delší trati a v těžkých podmínkách rychlou vodu. I přes to se stalo, že pravý proudař byl od terče hodně daleko. S dotahováním hadice musel vypomoct post rozdělovače. Díky rozprašování bylo těžké terč srazit a výsledný čas 38,91s stačil tentokrát až na celkové 7. místo. Video ZDE.

Následoval tým "B". Celý útok byl slušně rozběhnutý, avšak spínače a světla terčů odpojené od napájení byly tentokrát proti nám. Terče byly sraženy celkem rychle, ovšem časomíra stále běžela. Video ZDE. "Béčko" si tak svůj útok muselo nechtěně zopakovat. Druhý pokus se vydařil o něco méně, avšak i tak s časem 21,94s obsadili hoši pěkné 2. místo. Nutno ale podotknout, že první pokus by pravděpodobně stačil na místo první, neboť vítězný čas Neubuze 20,51s by byl s tím naším velmi natěsno. Video ZDE.

Jako poslední z našich startoval smíšený tým dorostenců. Bylo to jejich první seznámení s tratí na 3B. Na sání opět vše perfektní, rozumně poslaná voda dopředu, proudaři na čarách a výsledný čas 21,26s. Tak se dá ve zkratce zhodnotit jejich vydařený pokus. Výsledný čas by stačil na 2. místo. K jejich smůle startovali pouze mimo soutěž. Útěchou jim může být fakt, že až na Neubuz porazili nejenom obě zádveřická mužská družstva, ale také zbytek startovního pole. Video ZDE. Foto ZDE.

Aktualizováno Úterý, 12 Srpen 2014 08:13