Čtvrtek, 19 Září 2019
Hlavní strana Aktuality OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN 2013/2014

OKRESNÍ KOLO HRY PLAMEN 2013/2014 PDF Tisk Email
Neděle, 18 Květen 2014 18:53

V sobotu a v neděli 17. - 18. května 2014 se na stadiónu Jiskra Otrokovice uskutečnila jarní část okresního kola hry Plamen ročník 2013/2014. Vloni jsme se umístili na 1. místě v kategorii starších žáků a na 3. místě v kategorii mladších žáků a neméně vysoké ambice jsme měli i letos. Po podzimní části naši starší žáci, kteří prochází generační obměnou a spojili své síly s mladými hasiči z Lukova, do té jarní vstupovali z průběžné druhé pozice, společně s týmem Bohuslavic, těsně za Mysločovicemi. Mladší žáci si v podzimní části vybojovali průběžnou třetí příčku za Malenovicemi a prvními Pohořelicemi.

Soutěž v Otrokovicích byla rozdělena do dvou dnů. V sobotu se běhaly štafety (400 m CTIF, 4 x 60 m, dvojic) a proběhl souboj jednotlivců, v neděli se závodilo v požárním útoku. Letošní soutěžní klání provázelo studené a místy i deštivé počasí a obětavost závodníků byla podmínkou úspěchu.

Ve štafetovém běhu CTIF se našim žákům dařilo výborně, mladší získali 1. místo, starší 2. místo. Štafeta 4x60 m se běží ve dvou rozbězích. Oba první pokusy byly platné. Do druhého rozběhu nastoupily naše rychlejší sestavy, které měly za úkol "urvat" ještě lepší výsledek. Časy sice byly výrazně lepší, bohužel oba naši borci na posledním úseku z přemíry snahy "urvali" akorát hadici od rozdělovače a pokusy byly vyhodnoceny jako neplatné. Tak jsme v této disciplíně získali 3. místo mladší a 4. místo starší. Štafetu dvojic považujeme za "prokletou" disciplínu a ne jinak tomu bylo i tentokrát. Mladším žákům se povedla, ale kvůli problémům s časomírou byla disciplína všem kolektivům z této kategorie anulována. U starších žáků se nám nevydařilo závěrečné "motání" a ač byla disciplína provedena bez trestných bodů, výsledný čas bohužel stačil až na 13. místo. Po třech disciplínách družstev byli naši mladší žáci na průběžném 2. místě, starší žáci na 3. místě.

Odpoledne se běhaly "šedesátky" jednotlivců a ty se nám vydařily náramně. 1. místo jsme získali hned ve třech věkových kategoriích. Přebornicí v mladších žákyních se stala Nela Kratinová, druhá skončila Eva Jurčová. Nejrychlejší starší žákyní byla vyhlášena Natalia Střižíková, kategorii starších žáků ovládl Marek Štefka, Tomáš Nedbálek z Lukova obsadil 3. místo. Natalia a Marek byli vyhlášeni nejrychlejšími závodníky v běhu jednotlivců, za což obdrželi poháry starosty města Otrokovice.

Neděle již tradičně patřila požárním útokům a zároveň probíhal závod dorostenců, kde jsme i my měli své "želízko v ohni" v podobě smíšeného družstva ve složení: Lucie Balcárková, Nicola Bělíčková, Eva Čechová, Jiří Libiger, Marek Mikeska, Jaroslav Schovajsa Marek Štefka a Simona Tichá. V každé kategorii (dorostenci, dorostenky, smíšené družstvo) byly přihlášeny jen dva týmy. Konkurence tedy vesměs žádná, i přesto nám šlo o to, předvést dobré výkony. Naším soupeřem bylo družstvo z Napajedel. Nejprve se ve dvou rozbězích běhala štafeta 4x100m, následoval požární útok, překážkový běh na 100 m jednotlivců a psaní testů (otázky z oblasti požární ochrany, první pomoci a hasičského názvosloví). Ve všech disciplínách jsme podali lepší výkon než náš soupeř a právem jsme získali 1. místo. SDH Lukov se zapojil do dorosteneckých soutěží jednotlivců. Tomáš Nedbálek v kategorii mladších dorostenců i Honza Vařák v kategorii starších dorostenců vybojovali 1. místo a postoupili do krajského kola. Blahopřejeme.

Požární útok žáků probíhal souběžně pro obě kategorie na dvou základnách, tak jsme měli napilno. Mladší žáci dokončili útok v druhém nejlepším čase (18:57s), starší žáci v pátém nejlepším čase (16:77s).

Družstvo mladších žáků ve složení: Petr Bělíček, Ema Burtonová, Kristýna Elšíková, Eva Jurčová, Nela Kratinová, Karolína Polášková, Nikola Schovajsová, Marie Rožnovjáková a Alžběta Žambochová vybojovalo v okresním kole hry Plamen, ročník 2013/2014 výsledné 2. místo (z 14 zúčastněných).

Družstvo starších žáků ve složení: Vanda Javorinská, Vladimír Jurča, Marie Krampotová, Martin Kratochvíl a Natalia Střižíková z SDH Zádveřice a Martin a Monika Miklovi, Tomáš Nedbálek, Tereza Perdochová a Tomáš Přívara z SDH Lukov vybojovalo v okresním kole hry Plamen, ročník 2013/2014 výsledné 3. místo (z 20 zúčastněných).

Já i David jsme na své svěřence velmi hrdí a za podané výkony jim všem patří velká, větší a největší pochvala! Foto a video ZDE.

Za pomoc s dovozem/odvozem závodníků a vůbec za pomoc se vším, co bylo v sobotu i v neděli potřeba, děkujeme Petru Svarovskému. Poděkování patří také Věře Lutonské, která náš sbor po oba dva dny zastupovala jako rozhodčí.

Simči Tiché, která si ve štafetě 4x100 m po pádu při předávce zlomila dva prsty na levé ruce, přejeme brzké uzdravení.

Aktualizováno Úterý, 20 Květen 2014 19:30

Komentáře (1)
aj já
1 Pondělí, 19 Květen 2014 19:17