Čtvrtek, 19 Září 2019
Hlavní strana Aktuality OKRSKOVÁ SOUTĚŽ 2014

OKRSKOVÁ SOUTĚŽ 2014 PDF Tisk Email
Středa, 14 Květen 2014 20:12

Letošní okrsková soutěž v požárním sportu se uskutečnila 10. května v Uble. Dopoledne proběhla soutěž žáků, odpoledne soutěže dorostenců, žen a mužů. Ubelští hasiči soutěž pořádali po dlouhých 35 letech při příležitosti 75. výročí založení Sboru dobrovolných hasičů Ublo.

V kategorii mladších žáků své síly porovnaly 3 týmy ze Zádveřic a jeden z Ubla. V kategorii starších žáků to byla družstva ze Zádveřic, Ubla a Lutoniny. Nejprve se běhala disciplína „ štafetový běh 4x60 m“. V té se nejlépe dařilo družstvu mladších žáků Zádveřice „B – Borci“ a družstvu starších žáků Zádveřice. Stejně dobře se dařilo našim „Borcům“ i v požárním útoku a tak si vybojovali pohár za celkové 1. místo. Mladší žáci z Ubla byli na 2. místě, Zádveřice mladší "C - Tygři" skončili na 3. místě a Zádveřice mladší "A - Hadi" obsadili 4. místo. Týmu starších žáků Zádveřice se nevydařil požární útok, a tak skončili na místě třetím za st. žáky z Ubla a vítězy z Lutoniny.

Hlavní soutěž mužů a žen se konala na malém hřišti, proto proběhla trochu netradičně – soutěžilo se v běhu jednotlivců a požárním útoku s tím, že výsledky jednotlivců byly započítány do soutěže družstev. Svůj um porovnalo 9 družstev mužů, 3 družstva žen a 1 družstvo dorostenecké. Do běhu jednotlivců nastoupili za každé družstvo 3 zástupci, z toho dva nejlepší časy se později přičetly k času požárního útoku. Nejlepšího času v běhu jednotlivců v mužské kategorii dosáhl Petr Migdal z SDH Lutonina, druhé a třetí místo obsadili zádveřští dorostenci Marek Štefka a Jaroslav Schovajsa. V ženské kategorii byla nejrychlejší Iva Juráňová z SDH Ublo. Požární útok měli "bleskový" muži z Lutoniny a po vydařené i první disciplíně si odvezli pohár za celkové 1. místo. Muži ze Zádveřic obsadili velmi pěkné 3. místo. Z žen podaly nejlepší výkon zástupkyně SDH Bratřejov. Dorostencům nevyšel požárním útok, přesto zvítězili, protože byli jediní zástupci ve své kategorii. Foto ZDE a ZDE. Video Muži ZDE, dorostenci ZDE.

Kompletní výsledky najdete ZDE.

Aktualizováno Úterý, 20 Květen 2014 19:31