Neděle, 15 Září 2019
Hlavní strana Aktuality HASIČSKÝ TÁBOR 2013

HASIČSKÝ TÁBOR 2013 PDF Tisk Email
Středa, 14 Srpen 2013 06:34

S ohledem na letošní horké léto se hasičský tábor nekonal, jak bývá zvykem, na hasičské louce, ale zvolili jsme prostředí rekreačního areálu Revika ve Vizovicích. Tábor se uskutečnil v termínu 5. – 9. srpna 2013 a zúčastnilo se ho 30 dětí ve věku 5 – 15 let.

V pondělí jsme si dali sraz v 8 hodin u naší zbrojnice. Své věci jsme k odvozu na místo určení naložili do „džampíka“ a vydali se na Reviku pěší túrou. Svého cíle jsme dosáhli krátce před desátou hodinou a po bleskovém ubytování v hlavní budově i chatě č. 4 jsme se za chvíli koupali v bazéně. Po obědě následoval polední klid, po něm krátká procházka lesem a po ní až do večeře opět koupání. Po večeři začalo být venku trochu snesitelněji, tak došlo i na míčové hry a badminton. Krátce po 20 hodině nás přepadl hlad, ale kuchyně už byla zavřená a tak byl vyslán „džampík“ s posádkou do pekárny do Slušovic na pečivo. Večerka byla vyhlášena ve 22 hodin (no ne každý ji poslechl že?).

V úterý jsme se probudili opět do horkého rána. Ve stínu hlavní budovy jsme dopoledne trénovali požární útok (na sucho) a opakovali topografické značky, hasební látky a uzlování. Před obědem jsme se pro osvěžení okoupali, následoval polední klid a opět odpolední pobyt u bazénu. Po večeři jsme trénovali střelbu ze vzduchovky a ještě se i koupali v bazéně. Večerní koupání nám vedoucí David zpestřil svou příliš kolmou šipkou do vody, po které následovala návštěva úrazovky, odkud přijel s deseti stehy na temeni hlavy. Naštěstí to byl, krom několika štípnutí vosou, jediný úraz kteréhokoliv účastníka tábora. Pozdně večerní hlad jsme tentokrát uspokojili opékáním špekáčků.

Ve středu jsme se po snídani a nezbytném bodování pokojů (probíhalo 2x denně, jinak by nebylo možné na pokojích udržet pořádek) vydali na rozhlednu Doubrava. U Chladné studny jsme obnovili zásoby vody a nabrali nových sil pro „finále“. Výstup na rozhlednu nám poskytl nádherný pohled na prostředí Vizovských vrchů s mnoha vesnicemi, které se na jejich úpatí rozléhají. Vrátit jsme se stihli akorát k obědu a po poledním klidu následovalo odpolední koupání u bazénu. Po večeři jsme opět trénovali střelby ze vzduchovky a ve vzduchu už bylo cítit napětí před slibovanou noční stezkou odvahy. Vyčkávání na potřebnou tmu jsme si krátili opět opékáním špekáčků. Noční stezka odvahy po lesní cestě proběhla dle očekávání rychle a snad bez trvalých traumat účastníků. Za její organizaci děkuji Davidu Štefkovi, Honzovi Libigerovi a Petru Kadlčákovi.

Ve čtvrtek ráno jsme Emince popřáli k 9. narozeninám s nezbytným "hobla" a dopoledne opět věnovali roztahování hadic a také se zúčastnili besedy s policisty – psovody. Odpoledne jsme trávili u bazénu a před večeří se rozloučili s deseti staršími žáky, kterým pobyt končil. Po večeři nás poctil svou návštěvou Charles. Uspořádal dětem zábavné cvičení a krátkou „diskošku“, při které zejména dívenky báječně využily sukýnky z krepového papíru, které jsme společně vyráběli v době poledního klidu. Děti měli slíbeno také koupání v osvětleném bazénu, po kterém jsme opět (už naposled) opékali.

V pátek byla po snídani Honba za pokladem, při které všechny hlídky bez většího zaváhání splnily zadané úkoly na jednotlivých stanovištích a na závěr našly i slíbený poklad. Poté už následoval oběd, balení, poslední okoupání a odjezd domů. Foto z tábora ZDE a ZDE.

Za spolupráci při hladkém průběhu tábora děkuji Pavle Baďurové, Iloně Žambochové, Davidu Holínkovi, Marku Mikeskovi, Jiřímu Hurtovi. Zdenka

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 20:59