Úterý, 17 Září 2019
Hlavní strana Aktuality POHÁROVÁ V PROVODOVĚ A NOČNÍ V KAŠAVĚ A POTEČI

POHÁROVÁ V PROVODOVĚ A NOČNÍ V KAŠAVĚ A POTEČI PDF Tisk Email
Úterý, 30 Červenec 2013 14:02
V sobotu 20. července 2013 měli naši hasiči pořádně napilno. To protože absolvovali 3 soutěže v jeden den. Nejdříve se A i B tým vydali na soutěž do Provodova. Dráha svým terénem připomínala soutěže Grand Prix, poněvadž všichni, kteří se chtěli dostat dál jak 25 metrů od základny, museli prolézt oknem včetně hadicového vedení. Nejprve šlo naše "áčko". Útok byl slibně rozběhnutý, avšak pravý proudař si na terénní nerovnosti poranil nohu a nemohl běžet dál. Hoši to však nevzdali a béčkař s rozdělovačem hadici dotáhli až k terči. Vysloužili si tak od diváků potlesk za dokončený pokus. Na přední příčky to ovšem nestačilo. "Béčko" narazilo na problémy už na základně při přípravě. Panu startérovi Nevařilovi se nezdála naše B hadice, resp. její šířka. Po přeměření byla shledána jako nevyhovující a hoši si tak hodně narychlo museli sehnat hadici jinou, aby mohli odstartovat.  Tu jim ochotně zapůjčili borci z Neubuze, za což jim patří dík. Perličkou je, že ona hadice má v každém místě trochu jiný rozměr a nevyhovuje pouze kousek, který se přeměřoval. I tak ale nevyhovuje, pravidla jsou pravidla. Při samotném útoku se rozpojilo céčko na levém proudu, při pokusu o nápravu ale béčkař neproskočil okno, a tak následoval červený praporek. V Provodově tedy bez úspěchu - poprvé. Večer následoval přejezd na noční soutěž do Kašavy. Startovní listina, která nebyla tentokrát nabitá týmy zvučných jmen, skýtala naději na dobré umístění, ta však odplavala ve vodě, která tekla z nezapojených béček. Béčkař se zdržel při spojování céček proudařovi, rozdělovač mu s béčkem utekl a problém byl na světě. V Kašavě bez úspěchu - podruhé. Dále se kluci bleskově přesunuli do hodinu vzdálené Poteče na další kolo JLNS. Zajímavostí je, že je páni policajti stavěli hned pod Těchlovama. Jelo jich 7 v dodávce pro 6. Naštěstí rychlým schovávacím manévrem a informací, že jsou hasiči a jedou na soutěž, se vyhli důkladnější kontrole a skoro jisté pokutě. Do Poteče dojeli akorát na čas, tentokrát startovní listinu uzavírali. Košaře si už skoro tradičně museli vypůjčit, tentokrát vypomohl ten z Drnovic. Avšak ani poslední útok dne nebyl bez chyb. Uklouznutí proudaře na základně, pomalejší odběh rozdělovače, pomalejší voda a vypadlá savice z mašiny... To je až moc chyb na jeden útok, aspoň ho však dokončili kvůli jednomu "bonusovému" bodu za dokončení. V poteči tedy také bez úspěchu - potřetí. Videosestřih dne ZDE a předchozí trénink ZDE.
Úspěch v sobotu slavili alespoň naši starší žáci, kteří si ze soutěže v Lukově přivezli pohár za 1. místo.
Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 20:34