Středa, 18 Září 2019
Hlavní strana Aktuality POHÁROVÉ V LUTONINĚ, NA HROBICÍCH A V LÍPĚ

POHÁROVÉ V LUTONINĚ, NA HROBICÍCH A V LÍPĚ PDF Tisk Email
Sobota, 20 Červenec 2013 04:24

V pátek 5. července 2013 se všechna naše soutěžní družstva zúčastnila pohárové soutěže v Lutonině. Jako první z našich a celkově jako druzí šli hoši z "B" týmu. Chtěli konečně prolomit smůlu a udělat v Lutonině nějaký slušný čas. Vzadu na sání klaplo všechno bez problémů, bohužel už na startu podklouzl  Honza Hrehuš (rozdělovač). V kombinaci s rychlou vodou to způsobilo zkrácení hadicového vedení a následné nedoběhnutí proudařů k nástřikové čáře (stejně by tam asi nedoběhli). Útok se tak bohužel opět neobešl bez problémů, ale výstřiky z proudnic v čase cca 14,50 jsou do budoucna slibné. Videa ZDE a ZDE. Mužský "A" tým předvedl průměrný útok, kdy hlavně vzadu byly docela velké rezervy a dosáhl času 22,40. Video ZDE. Ženy měly při útoku rychlejší zadek než předek a po ustřelení "céčka" z rozdělovače obrdržel jejich pokus hodnocení "N".

Další den, tedy v sobotu 6.července se konala soutěž na Hrobicích. Loni si "B" tým odvezl z této soutěže pohár za 2. místo, proto kluci i letos pomýšleli na příčky nejvyšší. Soutěže se účastnily oba mužské týmy, ženské družstvo tentokrát vynechalo. Na Hrobice se letos sjelo oproti minulým ročníkům podstatně více družstev v obou kategoriích, což soutěži přidalo na dramatičnosti. Nejdříve startoval "B" tým. Bohužel tentokrát se vyskytla chyba hned na sání, kdy přemotivovaný nalévač rozhodil košařovi jeho nachystané "nádobíčko". Po menších problémech se koš podařilo zašroubovat a útok dokončit. Hoši dosáhli času 17,95 a tentokrát si proudaři stěžovali, že museli čekat. Tento čas nakonec stačil na výsledné 3. místo (na druhé místo jim chybělo 0,04s). Videa ZDE a ZDE. "A" tým nebyl kompletní a tak využil na sání v ten den volné holky Denču a Simču z ženského týmu. Vzadu se vyskytl menší problém na koši, následovalo však excelentní naražení savic a už fičela voda dopředu. Výsledný čas 20,05. Videa ZDE a ZDE.

Oběma zmiňovaným soutěžím předcházely také pohárové soutěže pro mladé hasiče. V Lutonině se našim dařilo výborně a přivezli poháry za 1. místa v obou kategoriích. Na Hrobicích podalo družstvo mladších žáků taktéž výborný výkon a sestřelilo terče v nejlepším čase sezóny 15,37 , což jim však nakonec stačilo "až" na místo druhé, poněvadž je o 0,09s předběhla Štípa s časem 15,28. Starší žáci chtěli pokořit 11 sekundovou hranici času požárního útoku, což ale asi málo zdůraznili svému "béčkaři", ten totiž nestihl (prej si do toho drcnul ) připojit "béčko" na mašinu a útok byl ukončen mohutným gejzírem vody hned na základně a ohodnocen jako neplatný.

V sobotu 13. července 2013 se naši mladí hasiči zúčastnili pohárovky v Lípě, kde podali opět dobré výkony a přivezli poháry za 1. místa v obou kategoriích.

Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 20:43