30
POHÁROVÁ NA VESELÉ A NOČNÍ VE VYSOKÉM POLI PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka
Úterý, 09 Červenec 2013 05:48
V sobotu 29. června 2013 odjížděly 2 týmy mužů a 1 tým žen na pohárovou soutěž na Veselou. V předchozích letech se nám na této soutěži dařilo, takže všichni doufali v dobré výsledky. Obzvláště mužské béčko, které na Veselé loni vyhrálo. Letos však organizátoři připravili změnu v podobě prodloužení dráhy pro muže, tedy na 3B a tentokrát bez překážek. Nejdříve šly na start ženské týmy, ty soutěžily na 2B. Naše ženy nebyly kompletní, a tak si musely vypůjčit závodnici na post rozdělovače. Bohužel zrovna na tomto místě nastal při útoku menší zádrhel, nicméně pokus se podařilo dokončit v celkem slušném čase a ženy tak obsadily 2. místo. Po ženách následovala úprava tratě. Běželo se trošku netradičně šikmo od základny do protějšího rohu hřiště. Nejdříve šlo na start zádveřické áčko. Hochům se ale nedařilo už při přípravě. Kluci zvolili nevyzkoušený způsob podložení savice a to se jim vymstilo. Savice nedržela jak měla a dotýkala se země, čehož si rozhodčí všimli, čas však už nezbýval. Takže museli savici narychlo položit na mašinu i s košem a jít takzvaně "z vrchu". Následoval start. Po uchopení savice košařem a odbíhání od základny ale savice brnkla po vypínači a vypnula motor. Nikdo nevěděl co se děje. Než strojník zjistil, co je za problém, uplynulo hodně času. Nakonec nastartoval, následoval další problém v podobě zavřeného ventilu na mašině, což celkový výsledek ještě přihoršilo. Jako úplně poslední šlo na start zádveřické béčko. Příprava proběhla hladce. Po startu na základně taktéž bez problému. Voda se řítila do proudnic a proudaři sestříkli v čase 19,81. Tento čas stačil na pěkné 2. místo. Béčko si tak třetí rok po sobě odváží z této soutěže pohár. Soutěži mužů a žen předcházela pohárovka mladých hasičů, na které naše družstvo starších žáků vybojovalo pohár za 2. místo.
Videa ZDE.
Večer absolvoval mix tým mužů ještě 2. kolo Jihovalašské ligy nočních soutěží a to ve Vysokém Poli. Na místo hoši dorazili s předstihem, aby se podívali na týmy startující na předních místech. Soutěž ale začínala oproti původnímu plánu skoro o hodinu později. Dále se přidaly problémy s časomírou, které soutěž zdržely o další více než hodinu. Na start šli zádveřané tedy až těsně před druhou hodinou ranní (a to byli v půlce startovní listiny). Opět měli vypůjčeného košaře z Bratřejova. Po dosaženém čase z Loučky byl tým dobře naladěn a věřil ve vylepšení tohoto času. Bohužel pokus nebyl tak dokonalý, problém nastal při spojování savic, kdy savice od mašiny ležela hodně vychýlená, což znemožňovalo rychlé spojení. Výsledný čas útoku byl 20,02. Tým Zádveřic je po 2 kolech JLNS na 14. místě s 8 body. Další kolo JLNS se koná 20. července 2013 v Poteči.
Aktualizováno Pondělí, 12 Květen 2014 20:45