HASIČSKÝ DEN V ZÁDVEŘICÍCH 2013 PDF Tisk Email
Napsal uživatel Zdenka
Neděle, 23 Červen 2013 21:16

Sobota 15. června 2013 se v Zádveřicích nesla v hasičském duchu hned na několika frontách.

V Otrokovicích od 8 hodin bojovalo naše družstvo starších žáků ve složení Lucie Balcárková, Nikola Bělíčková, Nikola Daňková, Patrik Elšík, Vladimír Jurča, Marie Kramotová, Marek Mikeska, Jaroslav Schovajsa, Marek Štefka a Simona Tichá, pod vedením svého trenéra Davida Holínka na krajském kole hry Plamen 2012/2013. Do krajského kola vždy postupují dva nejlepší týmy z kola okresního a tak se na stadionu Jiskra sešly týmy z Vlčnova a Starého Města (UH), z Oznice a Hovězího (VS), z Morkovic a Zdounek (KM) a Zádveřic a Malenovic (ZL). Své síly mladí hasiči porovnali v šesti disciplínách a našim borcům se podařilo v krajském kole vybojovat pohár za celkové 3. místo. Výsledky ZDE, foto ZDE.

V Praze se v modelingové agentuře JARO MANAGMENT účastnila naše hasička Jana Pekařová semifinálového kola soutěže Miss Hasička ČeskoSlovensko 2013. V konkurenci 20 dívek se jí, společně s dalšími 6 Češkami a 2 Slovenkami, podařilo postoupit do finále. Ihned po vyhlášení výsledků všechny postupující dívky nafotily se známým fotografem Janem Tůmou své první soutěžní fotografie a právě jejich prostřednictvím budou představeny již 1. července, kdy se poprvé objeví v kampaních na webových stránkách a FB soutěže. Slavnostní galavečer soutěže se uskuteční 11. října 2013 v TOP CONGRESS HALL v Top Hotelu Praha. Podrobnější info ZDE.

V areálu místní sokolské zahrady se odpoledne konala soutěž v požárním útoku mladých hasičů, které se zúčastnilo 17 družstev a večer pak své síly ve stejné disciplíně porovnaly na čtyři desítky družstev mužů a žen.

Pohár starosty za 1. místo v kategorii mladších žáků si odvezlo družstvo ze Štítné nad Vláří, naše družstvo „Rockeři“ obsadilo 2. místo. 1. místo v kategorii starších žáků si vybojovalo družstvo z Provodova. Výsledky viz celý článek.

Noční soutěž byla zahájena přecvičením sokolské skladby Waldemariána a krátce poté slavnostním nástupem, kdy přítomné týmy pozdravil starosta obce Zádveřice - Raková Ing. Lubomír Kokeš. Krátce před 22 hodinou byla soutěž odstartována. V konkurenci 29 družstev mužů podali nejlepší výkon borci z Pozděchova, kteří si s pohárem za 1. místo odvezli i „třicítku Kozla“ jako prémii za překonání rekordu trati z loňského roku časem 15:47 (vloni 15:83), naši skončili na 6. místě. V ženské kategorii podaly nejlepší výkon z 12 zúčastněných týmů závodnice z Drnovic, naše ženy skončily na 8. místě. Kompletní výsledky ZDE. K pobavení účastníků souběžně se soutěží probíhala taneční zábava. Ke zdárnému průběhu akce přispělo i bezchybné počasí a všem návštěvníkům děkujeme za účast. Příští rok naviděnou! Foto ZDE.