Středa, 18 Září 2019
Hlavní strana Aktuality TÁBOŘENÍ MLADÝCH HASIČŮ

TÁBOŘENÍ MLADÝCH HASIČŮ PDF Tisk Email
Pondělí, 20 Srpen 2012 06:30

I v letošním roce jsme pro mladé hasiče připravili stanování na hasičské louce. Od čtvrtku 9. srpna do neděle 12. srpna pro 16 mladších žáků a od středy 15. srpna do pátku 17. srpna pro 10 starších žáků. Foto ZDE. Proč tábor nadvakrát? No protože se dětičky navzájem rušíCry, ti větší chodí pozdě spát a ti malí zase brzy vstávají Tongue out.

Ve čtvrtek byl sraz u zbrojnice v 16 hodin, po nutném sbalení všeho potřebného jsme vyrazili na cvičiště a úkolem dne bylo postavit stany, založit oheň, na kterém si každý upekl večeři a taky se pobavit. Hráli jsme míčové hry, na honěnou i na schovku až do tmy.

V pátek po vydatné snídani jsme dopoledne věnovali přípravě na disciplíny Závodu požárnické všestrannosti, tzv. Braňáku, na němž nás čeká účast v říjnu. Zkoušeli jsme si uzlování, opakovali topografické značky a učili se orientovat mapu. Oběd jsme měli připravený u Alenky a poté nás čekal výlet autobusem do Luhačovic. Po procházce kolonádou jsme navštívili místní plovárnu a strávili tak odpoledne dováděním ve vodě. Po návratu se trénovalo stříkání ze džberových stříkaček a jako druhá večeře se podávala vařená kukuřice. Starší žáci spolu s odrostlými "dorosty" pro děti připravili noční stezku odvahy.

V sobotu jsme vstávali do deštivého dne. Dopoledne jsme trávili na pergole hraním stolních her a malováním obrázků. Po obědě, který nám tentokrát Alenka přivezla "až pod nos", jsme se odebrali do školy, kde jsme nejprve ke hraní využili prostředí školní družiny a poté i tělocvičnu. Později odpoledne se obloha začala projasňovat a usmála se na nás i duha. Na Sokolovně tou dobou probíhal "Grill Fest", tak jsme se inspirovali a grilovali si masíčko takyWink.

V neděli k nám bylo počasí vlídnější a usmálo se na nás i sluníčko. Pro děti jsme připravili ještě Honbu za pokladem a poté už nastalo balení a v poledne návrat domů.

Děkuji všem, kteří mi byli v organizaci této akce nápomocni, jmenovitě: Aleně Hurtové, Pavle Baďurové, Liborovi a Iloně Žambochovým, Petru a Erice Elšíkovým. Zdenka

Hned příští středu, krátce po poledni se na cvičišti utábořili starší žáci pod vedením svého trenéra Davida Holínka a Petra Svarovského. Potraviny jsem jim zajistila nákupem, vařili si sami. Smělé plány o tréninkovém soustředění vzaly za své, bo bylo moc horkoCool, tak se trénovalo tak na půl plynu, polehávalo se na sluníčku a mládež také využila bazénu u Štefků. Pátečního odpoledne dožili ve zdraví a v pořádku se vrátili do svých domovů Laughing.

Aktualizováno Úterý, 21 Srpen 2012 11:47