Úterý, 21 Listopad 2017
Hlavní strana Aktuality PODZIMNÍ ČÁST OKRESNÍHO KOLA HRY PLAMEN 2017/2018 V LIPOVÉ

<<  Listopad 2017  >>

Hasici Zadverice Historie sboru
PODZIMNÍ ČÁST OKRESNÍHO KOLA HRY PLAMEN 2017/2018 V LIPOVÉ PDF Tisk Email
Neděle, 15 Říjen 2017 19:44

V sobotu 14. října se v Lipové konala podzimní část okresního kola hry Plamen ročník 2017/2018. Náš sbor reprezentovalo desetičlenné družstvo mladších i starších žáků. Celá hra Plamen se skládá ze šesti disciplín, přičemž dvě z nich se plní na podzim - požární útok CTIF a závod požárnické všestrannosti, tzv. braňák. Celkové výsledky ZDE, více o naší účasti viz celý článek, foto ZDE. Do okresního kola hry Plamen, ročník 2017/2018 se zapojilo 26 družstev starších žáků a 15 družstev mladších žáků. Naše týmy po sečtení obou pořadí budou do jarní části vstupovat z první pozice v mladší i starší kategorii, což nás velmi těší.

alt

Požární útok CTIF je mezinárodní disciplínou požárního sportu a jde v něm o dokonalou souhru devítičlenného týmu, jehož členové plní jednotlivé úkoly na 75 metrů dlouhé trati. Každý má svůj předem stanovený úkol a co je podstatné, musí ho plnit zcela mlčky. Jde o překonání čtyř překážek a roztažení 60 metrů dlouhého hadicového vedení, nastříkání šesti litrů vody do nástřikových terčů džberovými stříkačkami, uvázání čtyř uzlů a rozpoznání a správné odložení čtyř z osmi druhů hasičského nářadí. Neméně důležitá je i práce velitele hlídky, který celý útok startuje a na závěr také zastavením časomíry ukončuje. Ke splnění má každé družstvo dva pokusy. Tuto disciplínu v sobotu nejprve zahájila družstva starších žáků. I přes pochybení, kdy jsme v prvním pokusu obdrželi trestné body za  nesprávně odloženou koncovku poslední hadice a v druhém pokusu to byly pro změnu trestné body za špatné postavení závodníka v cíli, z toho bylo výsledné 1. místo. Mladší žáci se k této disciplíně dostali krátce po poledni. Opět se oba pokusy neobešly bez chyb. V prvním pokusu se rozhodčímu nelíbilo postavení jedné závodnice v cíli, v druhém pokusu nebyly uvázány správně 2 uzly, ale čas obou pokusů byl i tak lepší, než u zbylých závodních týmů, a tak z toho bylo i v tomto případě výsledné 1. místo.

Do braňáku vybíhaly nejprve pětičlenné hlídky mladších žáků. Na trati se plnily úkoly jako střelba ze vzduchovky, rozpoznávání topografických značek a orientace mapy, vázaní uzlů, překonávání vodorovného lana, základy první pomoci a znalost prostředků požární ochrany. Druhá hlídka podala lepší výkon a po přičtení 7 trestných minut stačil jejich výsledný čas na 3. místo, první hlídka byla šestá. Obě hlídky starších žáků chybovaly pouze na střelnici (ach ta střelba) a výsledný čas první hlídky po přičtení 5 trestných minut znamenal 2. místo. Druhá hlídka byla čtvrtá.

Aktualizováno Pondělí, 16 Říjen 2017 08:40